کدخبر: ۱۳۸۴۳۴ لینک کوتاه

معامله بیش از ۱۰۰ هزار تن انواع کالا در روز سه شنبه

روز سه شنبه ۴ اسفندماه، ۱۰۰ هزار و ۶۴۲ تن انواع کالا به ارزش بیش از یک هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال در تالار معاملات بورس کالای ایران داد و ستد شد.

در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در این روز 35 هزار و 864 تن انواع پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید، پلی استایرن و استایرن بوتادین در گروه مواد پلیمری معامله شد.

بر اساس این گزارش، 26 هزار و 500 تن وکیوم باتوم شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، بندرعباس و شیراز، 7 هزار و 200 تن انواع گوگرد شرکت‌های پالایش نفت شازند، اصفهان و پلایش گاز هاشمی نژاد و 3 هزار و 100 تن لوب کات سنگین شرکت پالایش نفت اصفهان نیز در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی داد و ستد شد.

همچنین، یک هزار تن قیر 6070 شرکت صنعت قیر پارسیان انرژی و 70 تن قیر امولسیون شرکت مهندسی قیر و آسفالت غرب در تالار صادراتی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت.

علاوه بر این، 19 هزار و 819 تن انواع قیر شرکت‌های نفت جی، شعب مختلف نفت پاسارگاد، پالایش نفت شیراز، دنابام گلستان در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی معامله شد.

در تالار محصولات کشاورزی نیز در این روز 3 هزار و 400 تن ذرت دانه‌ای دزفول به قیمت 7 هزار و 400 ریال در هر کیلوگرم داد و ستد شد. علاوه بر این، 12 تن ذرت دانه ای خوزستان در قالب گواهی سپرده کالایی به ارزش بیش از 78 میلیون ریال معامله شد.

منبع:‌ بورس کالای ایران