کدخبر: ۱۳۸۸۱۷ لینک کوتاه

معاون نظارت بر ناشران سازمان بورس

اعلام زمان ارایه بودجه ۹۵«سایپا»/ معاملات درون گروهی خودروسازان قانونی است

معاملات درون‌گروهی خودروسازان که به نوعی افزایش سرمایه برای این شرکت‌ها محسوب می‌شود، قانونی است و سازمان بورس و اوراق بهادار بر آن نظارت دارد.

حسن امیری در خصوص روند معاملات درون گروهی شرکت‌های خودوریی و استفاده از روش تجدید ارزیابی برای افزایش سرمایه این قبیل شرکت‌ها، ابراز داشت: کلیه معاملات و فرآیندهای معاملاتی همواره با نظارت کامل سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌شود و در مورد روندی که برای افزایش سرمایه مدنظر این شرکت‎ها است، سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس این روند را با استانداردهای موجود تطبیق داده و در صورت عدم مغایرت این روند معاملات کاملا قانونی خواهد بود.

معاون نظارت بر ناشران و بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد ارایه اطلاعات از سوی شرکت سایپا به منظور بازگشایی این نماد و رفع توقف آن افزود: این شرکت باید نسبت به ارایه اطلاعات مورد نظر سازمان از جمله بودجه اصلی و تلفیقی و همچنین اطلاعات، افشاگری و اقدام کند و تا مادامی که این اطلاعات تکمیل نشود این نماد بازگشایی نخواهد شد.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام متولیان این شرکت قرار بوده که امروز بودجه اصلی و تلفیقی سال 95 شرکت به سازمان ارایه شود که تاکنون محقق نشده است.

امیری خاطرنشان کرد: به محض ارایه این مهم و تکمیل شدن مدارک مورد نظر و انتشار آن در کدال و در صورت عدم وجود مشکل نسبت به بازگشایی نماد سایپا اقدام خواهد شد.

منبع: عصر مالی