کدخبر: ۱۱۱۷۷۶ لینک کوتاه

انتخابات اتاق با ورود گروه جدید آرایش تازه ای می گیرد

احمدی‌نژادی‌ها وارد کارزار انتخابات می‌شوند / گروه پنجم با نام ائتلاف ایرانی آباد می آید

چهار گروه‌ انتخاباتی اتاق بازرگانی، شکل گرفتن ائتلاف اصول‌گرا با عنوان ائتلاف ایرانی آباد را به رسمیت نمی‌شناسند.

ندا کمرئی: این بار اولی نیست که نام جدیدی در زمان انتخابات اتاق بازرگانی از طیف اصول‌گرا به میان می‌آید و مدعی تشکیل گروهی جدید با اهدافی تازه در اتاق بازرگانی می‌شود. چندی‌ پیش فردی با نام حمید حاجی ابراهیم زرگر اعلام کرد که گروهی اصول‌گرا به صورت برنامه‌محور بر مبنای فن‌آوری‌های هم‌گرا قرار است در انتخابات دوره هشتم اتاق بازرگانی شرکت کند و از دولتی شدن اتاق بازرگانی جلوگیری کند.

این گروه که نام «ائتلاف ایرانی آباد» را برای خود برگزیده‌ هنوز لیست مشخصی از اعضای ارایه نکرده است و صرفا مدعی این است که باید به سمت تحقق اتاقی برنامه‌محور بر مبنای فناوری‌های همگرا (نانو، بیو، کانگو و اینفو) و با مشارکت حقیقی بخش خصوصی گام بردارد.

پیش از این نیز در انتخابات دوره هفتم اتاق بازرگانی فردی به نام قاسم شملان از طیف اصول‌گرا مدعی تشکیل گروه جدید برای شرکت در انتخابات شد که البته راه به جایی نبرد.

در حال حاضر نیز ائتلاف ایرانی آباد هنوز ماهیتی خاص از خود رو نکرده است.

حمید حسینی خزانه‌دار اتاق بازرگانی در جدید ترین روزنوشت خود در باره این گروه نوشته‌است: «اگر اصلاح طلبي در سياست را معادل تحول خواهي در اقتصاد بدانيم؛ تحول خواهان از موقعيت مناسبي بر خوردارند. اصول گرايان نيز با ليست «ائتلاف ايراني آباد» به ميدان آمده واعلام کرده‌اند كه براي تحول نقشه راه داريم و خود را «برنامه محور» بر مبناي فن‌آوريهاي همگرا معرفي كرده اند. متاسفانه غضنفرها و الهه راستگوها فقط در عرصه سياسي حضور ندارند و مي‌توان رد پای آنان را در عرصه اتاق نيز ديد.»

همچنین مجیدرضا حریری، رییس کمیسیون واردات اتاق ایران درباره این گروه و اینکه اعضای حاضر در لیست آن چه کسانی هستند، گفت: در حال حاضر به غیر از چهار گروه اصلی پیشگامان وفاق، خواستاران تحول، ائتلاف برای فردا و ائتلاف بزرگ به نظر نمی‌رسد گروه مطرح دیگری شکل گرفته باشد.

وی ادامه داد: از بین حدود 254 نفری که برای انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند در حدود 150 نفر مشخص نیست که چه کسانی هستند. به همین دلیل است که ما لیست 40 نفری ارائه نکرده‌ایم. حتی اعضای ائتلاف ایرانی آباد مشخص هم نیست.