کدخبر: ۱۳۴۸۶۸ لینک کوتاه

محسن جلالپور

درباره دیوار کوتاه سرمایه‌گذاری خارجی

.

این روز‌ها موجی علیه سهامداران و سرمایه گذاران سعودی شرکت‌های ایرانی به راه افتاده است. آنهایی که دیوارنوردی را روی دیوار بلند سفارت‌ها تمرین کرده‌اند، این بار به دیوار کوتاه سرمایه گذاری خارجی چشم دوخته‌اند. بعضی‌ها مطالبه برخورد تنبیهی با این شرکت‌ها را دارند. رقبای تجاری محلی هم گاهی روغن روی آتش می‌ریزند. اما به گمان من، تلاطم‌های سیاسی نباید امنیت سرمایه گذاری مجاز خارجی‌ها را در ایران تحت تاثیر قرار دهد.

کارآفرینی که دارایی خود را زیر پرچم جمهوری اسلامی قرار داده، از اطمینان به ایران خسران نخواهد کرد. پیشنهاد کمپین مدنی شهروندان برای خودداری از خرید کالای وارداتی سعودی یا کمپین تحریم سفر به کشورهای حامی داعش یک حرف است و مطالبه بگیر و ببند دولت علیه سرمایه گذاران سعودی حرفی دیگر... اولی مباح و رایج و دومی خلاف شأن یک حکومت مقتدر و یک ملت بزرگ و موجب فرار سرمایه است.

پیام ما از امروز باید این باشد: خوب است سرمایه‌دارانی که در کشورهای منطقه نسبت به آینده خود نگرانند، به فرصت‌های متنوع سرمایه‌گذاری در ایران امن و باثبات فکر کنند.

در دریای متلاطم خاورمیانه که گرفتار طوفان تندروی و سلفیت تکفیری است، ساحل ایران انتخابی هوشمندانه و خانه‌ای امن برای سرمایه‌گذاری است.

سرمایه گذارانی که با رعایت قوانین در صنایع ایران، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال کرده‌اند، مه‌مان ما هستند. آن‌ها و سرمایه‌شان در پناه دولت مسئولیت پذیر و متعهد جمهوری اسلامی ایمن‌اند. اتاق ایران از صنایع ثبت شده مجاز دارای سرمایه خارجی با جدیت حمایت خواهد کرد. ایران باید قطب اصلی تولید و کسب و کار خاورمیانه باشد. دوران فرار سرمایه به ترکیه و امارات باید پایان یابد. روزگار، زمان جذب سرمایه، توسط ما وایجاد شغل برای فرزندان ماست. همه به الزامات این اهداف ملی، پای بند باشیم.

منبع:
https://telegram.me/mohsenjalalpour