کدخبر: ۱۰۰۲۱۷ لینک کوتاه

احتمال توزیع سبد کالا قبل از ماه رمضان

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مصرف محلی استان تهران با اشاره به احتمال توزیع سبد کالا قبل از ماه رمضان گفت: با وجود اینکه وزارت صنعت کارمزد توزیع کنندگان سبد کالا را به اتحادیه امکان پرداخت کرده، این رقم به تعاونی ها واریز نشده است.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از فارس، ابراهیم طلایی  با بیان اینکه آنچه از مسئولان دولتی شنیده بودیم این بود که توزیع سبد کالا از 22 اردیبهشت شروع می‌شود ،گفت:‌ این اتفاق نیفتاد اما تعاونی‌های مصرف با توجه به تجربه توزیع سبد کالای اول آماده یاری‌رسانی به دولت در توزیع کالا هستند.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف محلی استان تهران افزود:‌ با وجود اینکه وزارت صنعت کارمزد توزیع کنندگان سبد کالای سال گذشته را به اتحادیه امکان پرداخت کرده است، هنوز تا این لحظه این رقم حتی به صورت علی‌الحساب به دست تعاونی‌ها نرسیده و این در حالی است که تعاونی‌ها برای پرداخت هزینه‌های جاری خود دچار مشکل هستند.
وی گفت: تاکنون زمان دقیقی برای توزیع سبد کالا اعلام نشده است.
طلایی در خصوص انتشار خبری مبنی بر اینکه توزیع سبد کالا از یک ماه آینده و در آستانه ماه رمضان انجام می‌شود، گفت: البته قطعاً دولت برنامه‌هایی برای تنظیم ماه رمضان دارد و تمهیداتی مانند ممنوعیت صادارت گوشت قرمز اندیشیده‌ است و به طور طبیعی هم اگر دولت از فردا هم برای مقدمات توزیع سبد اقدام کند تا یک ماه به طول می‌انجامد.
یک مقام مسئول در وزارت صنعت روز گذشته با بیان اینکه دولت تا پیش از ماه مبارک رمضان و در نیمه دوم خردادماه، دومین سبد کالا را عرضه خواهد کرد، گفت: دولت به طور قطع قصد دارد در آستانه ماه مبارک رمضان که به طور معمول، پیک تقاضا صورت می گیرد، توزیع دومین سبد کالایی را داشته باشد.