کدخبر: ۱۰۰۴۶۹ لینک کوتاه

عسگراولادی:

فقط ۱۵ میلیون نفر شرایط دریافت یارانه را دارند

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: از نظر ما فقط ۱۵ میلیون نفر در کشور شرایط دریافت یارانه نقدی را دارند و اصرار دولت برای پرداخت یارانه نقدی به همه مردم منطقی نیست.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از ایسنا، اسدالله عسگراولادی ضمن ابراز نگرانی از احتمال افزایش نرخ تورم بیان کرد: دولت تصمیم دارد نرخ تورم را در سال جاری به 25 درصد برساند اما با سیاست‌هایی که درحال حاضر اتخاذ کرده بعید است به این هدف برسد.
او ادامه داد: پرداخت یارانه نقدی به شکل فعلی از سوی دولت به همه مردم باید هر چه سریع‌تر متوقف شود، وگرنه افزایش نقدینگی در بخش‌های غیر تولیدی تورم‌زاست.
عسگراولادی افزود: در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها این نگرانی وجود دارد که نرخ تورم حتی به 30 درصد هم برسد.
او خاطرنشان کرد: ما هر آنچه لازم بود برای بهبودهای اقتصاد کشور به دولت گفته‌ایم. حال اینکه دولت اصرار دارد به همه مردم یارانه دهد دیگر جای حرفی برای ما باقی نمی‌گذارد.
او در پایان با بیان اینکه پرداخت یارانه نقدی به شکل فعلی باید در سال جاری متوقف شود، گفت:‌ در غیر این صورت هدفگذاری‌ها برای کاهش نرخ تورم تا 25 درصد محقق نمی‌شود.
به گزارش ایسنا، در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و پس از درخواست دولت از مردم برای ثبت‌نام مجدد یارانه در فروردین ماه امسال حدود 73 میلیون سرپرست خانوار برای دریافت یارانه ثبت‌نام کردند و حدود دو میلیون و 400 سرپرست خانوار نیز انصراف دادند. با وجود اینکه دولت هشدار داده بود که ثبت‌نام کنندگانی که اطلاعات اقتصادی واقعی خود را درج نکنند جریمه خواهد کرد ولی بررسی صحت‌وسقم اطلاعات یارانه‌ای مردم هنوز به پایان نرسیده و تمامی 73 میلیون ثبت‌نام‌کننده، یارانه ماه اردیبهشت را دریافت کردند.