کدخبر: ۱۰۰۴۷۱ لینک کوتاه

فوریت طرح قراردادی شدن بازرسان وزات صنعت تصویب شد

نمایندگان مجلس دو فوریت طرحی رای دادند که وزارت صنعت و معدن را موظف می کند بازرسان اخراج شده را به کار برگرداند. این طرح مجوز قرارداد بستن با ۳۵۰۰ بازرس را به وزارت صنعت و معدن و تجارت می دهد.

به گزارش اقتصاد روز از صحن مجلس، نمایندگان به استناد اینکه نگران اخراج دو هزار بازرس از وزارت صنعت و معدن هستند، رای به دو فوریت طرحی دادند که در سقف 3500 نفر به صورت قراردادی بازرس استخدام کند تا به کنترل بازار در کشور بپردازند.
موافقان این طرح عنوان می‌کردند وزارت صنعت دست به اخراج بازرسان خود زده و این با سیاست‌های اشتغال‌زایی در تضاد است اما مخالفان این طرح، مدعی بودند مجلس حق ندارد در امور اجرایی دولت دخالت کند و دولت مختار است برای کاهش هزینه‌های خود، نیروهایش را تعدیل کند.
ارسلان فتحی‌پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان یکی از طراحان گفت: این طرح هیچ‌گونه بارهزینه‌ای را بر دولت تحمیل نمی‌کند و این بازرسان حقوق کمی دارند و انگیزه کافی برای انجام وظایف خود ندارند که طبیعتاً تصویب این طرح می‌تواند وضعیت آنها را مشخص کند.
اما الیاس نادران به عنوان مخالف به نمایندگان هشدار داد که انعقاد قرارداد معین با بازرسان شرکتی وزارت صنعت و معدن بدون بررسی سوابق و صلاحیت‌های آنها اشتباه است ضمن اینکه بار مالی برای دولت دارد.
او معتقد بود که دلیلی ندارد که بدون گزینش و پالایش افراد را در موقعیت شغلی خودشان تثبیت کنیم: با تصویب این طرح دست دولت بسته شده و بار مالی اضافی بر دوش دولت گذاشته خواهد شد.
در نهایت نمایندگان به تصویب این طرح رای مثبت دادند.