کدخبر: ۱۰۰۴۸۷ لینک کوتاه

جزییات نحوه استخدام نیروهای بسیج برای بازرسی در وزارت صنعت و معدن

در سال ۱۳۸۷ دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها با بسیج صحبت کرد که برای کنترل بازار با دولت همکاری کند. شرکتی در بسیج وارد این موضوع شد و با هماهنگی با سازمان حمایت، نیروهای بسیاری برای نظارت بر قیمت ها آموزش داده شدند.

به گزارش اقتصاد روز از صحن علنی مجلس، مخالفان رد طرح دوفوریتی اجازه انعقاد قرارداد کار با بازرسان شاغل در وزارت صنعت، هشدار می‌دادند که بی‌توجهی به این افراد هزینه گرانی را به اقتصاد کشور تحمیل می‌کند.
کمال‌الدین پیرموذن خطاب به نمایندگان گفت که کمک کنند تا عده‌ای جوان بیکار نشوند: بازرسان شاغل در حوزه نظارت در وزارت صنعت، معدن و تجارت چند روزی است که به اتفاق خانواده‌های خود ملتمسانه دست نیاز به سوی منتخبان مردم دراز کرده‌اند.
او افزود: این افراد همگی از خانواده‌های بسیج و ایثارگران هستند و خواهان قانونی هستند که بتوانند مشکل اشتغال خود را حل کنند.
همچنین ایرج ندیمی یکی دیگر از مخالفان رد این طرح گفت: در طرح‌هایی مثل مهرآفرین، چندین هزار نفر استخدام شدند اما هیچ‌کس هیچ اعتراضی نکرد؛ در حالی که این 3500 نفر تا این اندازه حساس شده‌اند. مردم از گرانی‌های بسیاری می‌نالند و به طول طبیعی این گرانی‌ها طبیعی نیست. ما نظام صنفی را در سال گذشته اصلاح کردیم برای اینکه گفتیم تولید، توزیع و مصرف از اصول اقتصادی هستند.
از سوی دیگر احمد امیرآبادی‌فراهانی نیز به عنوان یکی دیگر از مخالفان رد این طرح گفت: در سال 1387 دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها با بسیج صحبت کرد که برای کنترل بازار با دولت همکاری کند.
او ادامه داد: شرکتی در بسیج وارد این موضوع شد و با هماهنگی با سازمان حمایت نیروهای بسیاری برای نظارت بر قیمت‌ها آموزش داده شدند و وارد سیستم بازرسی و نظارت شدند در سال 1391 سازمان و وزارتخانه با این افراد قرارداد کار معین می‌بندند و برای تمدید قرارداد هیات تطبیق قوانین این موضوع را برابر تبصره 32 قانون خدمات کشوری مغایر با قانون می‌داند این در حالی است که در ماده8 خدمات کشوری موضوع نظارت از امور حاکمیتی به حساب می‌آید.
این نماینده هشدار داد: این انصاف نیست که نیروهایی که یک زمانی به آنها قرارداد کار معین بسته شده بود در شرکت‌های دیگر مشغول به کار شوند.