کدخبر: ۱۰۰۷۴۵ لینک کوتاه

فراخوان وزارت صنعت برای واردات گندم

وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از دولت از واردکنندگان کالاهای اساسی درخواست کرد تا در صورت توانایی، برای عقد قرارداد واردات گندم به شرکت بازرگانی دولتی ایران مراجعه کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در پی گسترده‌شدن ابعاد رانت 650 میلیون‌یورویی وزارت صنعت، معدن و تجارت به یک تاجر خاص، حال این وزارتخانه به نمایندگی از دولت اعلام کرده است که حاضر است با تمامی واردکنندگان کالاهای اساسی حائز شرایط، قرارداد منعقد کند.

بر این اساس، شرکت بازرگانی دولتی ایران مسوولیت یافته تا با تمامی واردکنندگان کالاهای اساسی مقتدر برای واردات گندم، قرارداد همکاری امضا کند. در اطلاعیه‌ای که این شرکت به واردکنندگان کالاهای اساسی ارسال کرده است، آمده است:

شرکت بازرگانی دولتی ایران آمادگی دارد در راستای تهیه، تامین و تنظیم بازار کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور از جمله گندم، با آن دسته از شرکت‌های بخش خصوصی که توانایی واردات گندم را دارند، قرارداد خرید منعقد نماید.
بر این اساس، شرکت‌های توانمند و داوطلب بخش خصوصی می‌توانند در فضایی رقابتی و آزاد و در صورت دارا بودن شرایط لازم با مراجعه به این شرکت و عقدقرارداد فروش، نسبت به واردات گندم اقدام کنند.

احمد توکلی نماینده مجلس ظرف ماه‌های گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت را متهم به ارائه رانت 650 میلیون‌یورویی به یک واردکننده کالاهای اساسی کرده و اعلام کرده بود که در شرایط فعلی ارزی کشور که بسیاری از واردکنندگان از دسترسی به ارز دولتی محروم هستند، وزیر صنعت با ارسال نامه‌ای به بانک مرکزی رانت مذکور را به این واردکننده خاص ارائه کرده است. موضوعی که البته محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، آن را قبول ندارد.