کدخبر: ۱۰۰۷۹۱ لینک کوتاه

کارگران هم از فهرست اولیه خط خوردند؛

مشمولان سبد کالا: فقط کمیته امداد و بهزیستی/ ارزش هر سبد ۱۴۰ هزار تومان

جزییات نحوه توزیع دور جدید سبد کالا و مشمولان آن مشخص شد که براساس آن، در مرحله اول کلیه مستمری بگیران سازمان های حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی مشمول دریافت بسته حمایت غذایی می شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جزییاتی از پیشنهادات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص دستورالعمل اجرایی بسته حمایت غذایی (سبد کالایی در دور جدید) که در دستور کار دولت قرار دارد، منتشر شد.

به موجب این دستورالعمل و در صورت تصویب دولت، در مرحله اول کلیه مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی کمیته امداد امام‌خمینی‌(ره) و سازمان بهزیستی مشمول دریافت بسته حمایت غذایی می‌شوند.

اعتبار پیش‌بینی شده برای هر نفر در هر مرحله از توزیع این بسته 200 هزار ریال و برای هر خانوار حداکثر یک میلیون و 400 هزار ریال تعیین شده است.

همچنین بر اساس بخشی از این دستورالعمل، توزیع شیر رایگان در طول سال تحصیلی ۹۴-۹۳ برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی و دوره اول متوسط حداقل 70 نوبت با اختصاص مبلغ سه هزار میلیارد ریال صورت خواهد گرفت.

این در حالی است که در این رابطه، به‌تازگی نمایندگان کارگران کشور در نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از او خواسته بودند تا کارگران در لیست دریافت‌کنندگان مرحله جدید سبد کالا قرار بگیرند.

البته علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جدیدترین برنامه‌ها و اقدامات دولت در زمینه توزیع سبد کالا در مرحله جدید گفته است: برنامه توزیع سبد کالا تا پایان هفته در دستور کار دولت قرار می‌گیرد.