کدخبر: ۱۰۰۸۴۹ لینک کوتاه

عضو ناظر شورای رقابت

شورای رقابت دستورالعمل نهایی قیمت خودرو را این هفته اعلام می کند

یک عضو ناظر شورای رقابت با بیان اینکه این هفته فرمول نهایی قیمت گذاری خودرو اعلام خواهد شد، گفت: سه سناریو در فرمول قیمت گذاری خودرو از سوی اعضاء پیشنهاد شده است که در جلسه این هفته این پیشنهادات بررسی و در نهایت فرمول اعلام می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، عیسی امامی با اشاره به اینکه در نهایت پس از مشورت اعضای شورای رقابت با مسوولان مربوطه فرمول نهایی دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو این هفته اعلام خواهد شد، اظهار داشت: البته باید این نکته از متذکر شوم که فرمول قیمت‌گذاری خودرو در آخرین جلسه شورای رقابت تعیین شده بود اما به دلیل موضع‌گیری سخنگو دولت، برای بررسی بیشتر فرمول قیمت‌گذاری اعلام آن به تعویق افتاد.

او در رابطه با نظر دولت در مورد فرمول قیمت‌گذاری خودرو نیز افزود: به اعتقاد دولت قیمت خودرو نباید افزایش پیدا کند و باید در قالب بسته‌های حمایتی مانع افزایش قیمت خودرو در سطح بازار شد.

این عضو ناظر شورای رقابت در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه شورای رقابت هم به هیچ عنوان به دنبال افزایش قیمت خودرو نیست، تصریح کرد: سه سناریو در فرمول قیمت‌گذاری خودرو از سوی اعضاء شورای رقابت پیشنهاد شده است که در جلسه این هفته این پیشنهادات بررسی و در نهایت فرمول قیمت‌گذاری خودرو اعلام خواهد شد.

امامی با اشاره به اینکه در سناریوی اول قیمت خودرو مطلقاً افزایش نخواهد یافت و حتی در برخی از خودروها روند کاهشی قیمت نیز دیده می‌شود، گفت: در سناریو دوم که به خودروسازان ارائه شده افزایش قیمت خودرو متصور است ولی شیب آن بسیار ملایم خواهد بود.

او اضافه کرد: اگر در سناریو دوم قیمت محصولات داخلی با افزایش قیمت هم روبه‌رو شوند، این افزایش محسوس نخواهد بود و حقوق تولیدکنندگان نیز رعایت می‌شود، اما در سناریو سوم قرار است که با تخصیص ارز دولتی به خودروسازان و همچنین با در نظر گرفتن دیگر حمایت‌های دولتی، قیمت‌ها حتی کاهش هم پیدا کند. البته اجرای این سناریو منوط به تأمین ارز مورد نیاز خودروسازان از سوی دولت و بانک مرکزی است.