کدخبر: ۱۰۱۱۰۵ لینک کوتاه

فرمانده پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

۲۰ طرح پلیس برای مقابله با قاچاق کالا

فرمانده پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور مقابله با دارو، مشروبات الکلی، سلاح و مهمات را در اولویت کاری در راستای مقابله با قاچاق عنوان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار فتح‌الله زمانیان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، اظهار کرد: قاچاق کالا جزو دغدغه‌های مسئولان و به خصوص نیروی انتظامی است و همه تلاش‌ها برای کاهش پدیده قاچاق و ایجاد رونق در تولید محصولات داخلی است.

وی با بیان اینکه برای مقابله با پدیده قاچاق کالا و ارز ، پیشگیری در دستور کار قرار گیرد، خاطرنشان‌ کرد: در راستای مقابله با قاچاق کالا 20 طرح عملیاتی توسط ناجا اجرایی خواهد شد، اما متاسفانه امروز به همان اندازه که کالای قانونی در کشور تولید می‌شود به همان میزان نیز کالای قاچاق وارد بازار می‌شود که باید با این پدیده با برنامه‌ریزی دقیق به شدت برخورد کنیم.

این مسئول تبعات قاچاق کالا و ارز را علاوه بر ضربه به اقتصاد کشور موجب بروز آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی دانست و خاطرنشان‌ کرد: قاچاق کالا اقتصاد جامعه را سست کرده و باعث ایجاد بیکاری در جامعه می‌شود، بنابراین در سال‌جاری ناجا مبارزه جدی با قاچاق کالا را در اولویت کاری خود دارد.

سردار زمانیان به متلاشی شدن باندهای مختلف قاچاق کالا و ارز در سال‌های گذشته خبر داد و یادآور شد: سال گذشته 12 هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در سطح کشور کشف شد.

زمانیان با بیان اینکه قاچاق در همه کشورها به روش‌های مختلف وجود دارد، تصریح‌ کرد: نوع قاچاق کالا در ایران متفاوت از سایر مناطق است و باید اذعان کرد بیشترین تاثیرات بالا بودن میزان قاچاق به دلیل ناحیه جغرافیایی ایران است.

وی، یکی از ابزارهای مبارزه با جرم را نوع مجازات عنوان کرد و قوانین جدید مبارزه با قاچاق و مجازات‌های تعیین شده برای متخلفان در این زمینه را دارای تاثیرگذاری بیشتری نسبت به گذشته عنوان کرد.