کدخبر: ۱۰۱۱۷۱ لینک کوتاه

وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران:

قیمت خرید شیر از دامدار ۱۴۴۰ تومان تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرید شیر خام از دامدار ۱۴۴۰ تومان تعیین شده است که این نرخ در بخش عرضه تغییر می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی  در جمع خبرنگاران گفت: نرخ شیر خام در کمیسیون‌های مربوطه و مراکز مربوطه تعیین شده است و مورد تأیید سازمان حمایت قرار گرفته است.

وی افزود: قیمت خرید شیر از دامدار 1440 تومان تعیین شده است که این نرخ در بخش عرضه تغییر می‌کند.

هم‌اکنون شیر خام با نرخ 1110 تومان از دامداران خریداری می‌شود و دولت هم یارانه‌ای به میزان 190 تومان در اواخر سال به آن اختصاص داد که به این ترتیب هم‌اکنون شیر خام از دامدار با قیمت 1300تومان خریداری می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش به تأمین مایحتاج مردم در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: ما مسئول تولید و تأمین ذخایر مورد نیاز غذایی مردم کشور هستیم.

حجتی اظهار داشت: در مورد تأمین مواد غذایی همچون برنج، مرغ، گوشت قرمز با اطمینان می‌گویم که این محصولات را به اندازه کافی و وافی در کشور داریم و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش در مورد محدودیت منابع آب در کشور و اینکه چه تدابیری برای آن اندیشیده شده است گفت: ما در منابع ‌آب محدودیت داریم و قطعاً باید ببینیم که چگونه این بارش رحمت الهی را ذخیره‌سازی کنیم.

وی افزود: امروز دانش بشر به آنجا رسیده است که بهترین نوع ذخیره‌سازی آب در همان مباحث مربوط به بحث‌های آبخیزداری است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: آبی که ما در اختیار داریم به دلیل مشکلاتی که سر راه کشاورزان است بهره‌وری از آن پایین است و باید از همین آب با سیستم‌های نوین آّبیاری و تجهیز منابع و سیستم‌های تحت فشار بهره‌وری بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: به طور کلی توسط دولت و مجلس در خصوص آبیاری تحت فشار توجه خوبی به عمل آمده است ولی با این وجود هنوز منابعی که در اختیار داریم با توجه به ضرورت‌هایی که داریم فاصله بسیاری وجود دارد.

وی افزود: ما دو ردیف بودجه در اختیار داریم یکی حدود 300 میلیارد تومان در ردیف عمومی و دیگری بودجه هزار میلیارد تومانی که کمیسیون تلفیق آن را به تصویب رسانده بود و همچنین منابع حاشیه‌ای این بودجه‌ها تقویت می‌کند.

حجتی در پاسخ به این سؤال که چرا علیرغم اجرای قانون انتزاع وزارت بازرگانی هیچ خروجی ندارد گفت: در قانونی که تصویب شد بخش عمده‌ای از تفکیک وظایف انجام شده و ما قائم‌مقام وزیر در امور بازرگانی را منصوب کرده‌ایم که در حال بررسی ساختار است.

وی افزود: یکی، دو مورد دستور هم در دستورهای دولت برای تکمیل قانون انتزاع وجود دارد که امیدواریم در کمیسیون‌های دولت مراحل نهایی ‌آن طی شود و مسئله را به طور کامل با تأیید دولت نهایی کنیم.