کدخبر: ۱۰۱۱۷۶ لینک کوتاه

رییس اتحادیه کشوری قنادان و شیرینی پزان

قیمت زولبیا بامیه در تهران ۸۵۰۰ تومان/دولت سهمیه مواد اولیه نداد

امسال در آستانه ماه رمضان رمضان کلیه مواد اولیه تولید زولبیا بامیه به صورت آزادتامین می شود و قیمت این کالا در تهران تا ۲۱ درصد افزایش یافته است.

محمد نصرتی-رییس اتحادیه کشوری قنادان و شیرینی پزان-  در گفت وگو با اقتصاد نیوز با بیان این که در حال حاضر قیمت زولبیا و بامیه در سرار کشور هنوز تعیین نشده است، گفت: ولی قیمت این کالا در تهران تعیین و قرار شده زولبیا و بامیه درجه یک 8500 و زولبیا بامیه درجه دو 8000 تومان به فروش برسد.

وی ادامه داد:  ما هنوز فرمول دقیقی برای تعیین قیمت این کالا را در سایر استان های کشور تعریف نکرده ایم ولی تا فردا تصمیم گیری نهایی در این زمینه انجام می شود.

نصرتی با بیان این که کیفیت مواد اولیه که به شهرهای بزرگ و مراکز استان ها نظیر تهران،اصفهان،تبریز و شیراز می رود متفاوت با شهر های کوشک است،بیان کرد:به همین دلیل نمی توان یک فرمول قیمت گذاری مشخص را برای تعیین قیمت از سوی اتحادیه اعلام کنیم.

رییس اتحادیه کشوری قنادان و شیرینی پزان در باره میزان سهمیه اختصاص یافته به قنادی ها برای تعیی مواد اولیه نظیر روغن و شکر گفت:امسال هیچ سهمیه ای تعلق نگرفته و باید باید مواد اولیه را به صورت آزاد تهیه کرد.

نصرتی در پایان گفت:سال گذشته قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه 7000 هزار تومان بود که افزایش 1500 تومانی هر کیلوی آن نشان دهنده حدود 21 درصد افزایش است.

انتهای پیام