کدخبر: ۱۰۱۶۷۵ لینک کوتاه

بازرسی از واحدهای صنفی به اتاق اصناف واگذار شد

رییس اتاق اصناف کشورتاکید کرد: کار نظارت و بازرسی بر عملکرد واحدهای صنفی در حوزه عرضه کالاها و خدمات در تهران از سوی وزارت صنعت به صورت رسمی به اتاق اصناف تهران واگذارشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی فاضلی اظهارکرد: کار نظارت و بازرسی بر عملکرد واحدهای صنفی در حوزه عرضه کالاها و خدمات در تهران به اتاق اصناف تهران واگذار شد که البته تا به امروز بحث بازرسی در شهرستان‌ها را اتاق اصناف هر شهرستان انجام می داد.

وی تاکید کرد: البته این موضوع نافی آن نیست که سازمان های دیگر کار نظارت و کنترل را انجام ندهند و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان نیز کار خودش را انجام می دهد.

رییس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه یقینا سازمان‌های اصلی در چارچوب کاری خود بحث ستاد تنظیم بازار و قیمت گذاری را انجام می دهند بیان کرد: اتحادیه ها و اتاق‌های اصناف در بحث قیمت گذاری دستمزدها اظهارنظر می کنند و دستمزدهای فنی و تعیین میزان سود در خرده فروشی و عمده فروشی توسط اصناف انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هر کدام از خدمات دستمزدهای جداگانه ای دارند تاکید کرد: تمام تلاشمان این است که افزایش را در دستمزدها لحاظ نکنیم مگر این که افزایش قیمت حامل های انرژی در کالا تاثیر داشته باشد مثل صنف انبارداران که بحث حامل‌های انرژی در آن‌ها تاثیرگذار بود.