کدخبر: ۱۰۴۴۴۶ لینک کوتاه

دبیر کل کمیته ایرانی ICC خبر داد

آمادگی برای تشکیل اتاق ایران و آمریکا

دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی از آمادگی این کمیته برای تشکیل اتاق ایران و آمریکا خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز، پس از روی کار آمدن دولت یازدهم و تحرکات دیپلماتیک صورت گرفته بین اتاقهای بازرگانی، برخی از فعالان اقتصادی پیشنهاد تشکیل اتاق مشترک و یا شورای مشترک ایران و آمریکا را مطرح کردند. هر چند در این میان نظرات موافق و مخالف فراوانی بود عمده مخالفتها بیشتر در زمینه دخالت تصمیمات سیاسی دو کشور در مسائل اقتصادی و دیگر حجم پایین تعاملات تجاری بوده است.

بنا بر این گزارش و به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، محمدمهدی بهکیش، دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی نیز در گزارش مربوط به مجمع عمومی این کمیته درباره محورهای فعال ICC گفت: فراهم کردن مقدمات برای تشکیل اتاق مشترک بازرگانی ایران و آمریکا یکی از فعالیت‌های کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بوده که به گفته بهکیش با مجوز رئیس اتاق بازرگانی ایران و هماهنگی با همتای آمریکایی صورت گرفته است.

بنا بر گفته بهکیش، آمادگی برای استفاده از امکانات کمیته برای تشکیل این اتاق مهیا شده است.

به گفته او هیچ وقت طرف آمریکایی در اتاق بازرگانی بین‌المللی مشکلی برای ایران ایجاد نکرده و این در حالی بوده که رژیم صهیونیستی در این باره سنگاندازی‌هایی ایجاد کرده؛ اما تلاش‌های کمیته ایرانی بسیار موثر بوده است.

بهکیش با تاکید بر اینکه ICC هیچ‌گاه وارد جریان‌های سیاسی نمی‌شود، درباره فعالیت‌های آینده کمیته ایرانی گفت: اولین کار این کمیته تدوین برنامه‌های جدید برای گسترش فعالیت‌ها در شرایط جدید جهانی است، زیرا با برداشتن تحریم‌ها کمیته می‌تواند دریچه جدیدی برای حضور ایران در تجارت بین‌المللی فراهم سازد.