کدخبر: ۱۱۱۴۰۶ لینک کوتاه

اخبار کوتاه از انتخابات اتاق بازرگانی

بر اساس آخرین اخبار از انتخابات اتاق بازرگانی رییس ستاد ائتلاف بزرگ انتشار بیش از پنج لیست در جریان انتخابات اتاق را به مصلحت نداست و گفت: به‌زودی خبرهای خوبی درخصوص پیوستن افراد جدید منتشر خواهیم کرد.

ابراهیم جمیلی رئیس ستاد ائتلاف بزرگ ضمن بیان اینکه انتشار بیش از 5 لیست اصلی در جریان انتخابات به مصلحت اتاق نیست، گفت: بخش خصوصی باید قبل از انتخابات نظرات خود را تجمیع کند و کسانی‌که می‌توانند در اتاق موثر باشند را به دارندگان کارت بازرگانی معرفی کنند. در این شرایط امکان تصمیم‌گیری برای رای‌دهندگان بهتر فراهم می‌شود.

ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، سخنگوی ستاد ائتلاف بزرگ نیز ضمن شفاف‌سازی شبهات به‌وجود آمده در این گروه، گفت: به‌زودی خبرهای خوبی درخصوص پیوستن افراد جدید منتشر خواهیم کرد، همچنین یک نشست مطبوعاتی نیز برگزار خواهیم کرد تا به شبهات خبرنگاران و افکار عمومی پاسخ دهیم.

یک مقام مسوول از شکل‌گیری نخستین ائتلاف نامزدهای انتخاباتی فعال بازار سرمایه برای حضور در انتخابات پیش روی اتاق بازرگانی خبر داد. کیوان پورشب عضو کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC)ضمن اعلام این خبر گفت: نامزدهای انتخاباتی فعال در بازار سرمایه یک ائتلاف تحت عنوان ائتلاف بورسی‌ها را تشکیل می‌دهند. مدیران 16 شرکت بورسی از جمله مدیران عامل شرکت‌های فولاد خوزستان، نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر، تامین سرمایه امین و... وارد صحنه انتخابات شده‌اند. قرار است طی هفته جاری جلسه‌ای با حضور نامزدهای نامبرده بورسی برگزار ‌شود تا رویکردهای این حرکت نوین، تبیین و تشریح شود.

در انتخابات پیش‌رو بیش از 15 نفر از زنان فعال اقتصادی کاندیدا شده‌اند. از این 15 زن کاندیدای انتخابات اتاق تهران دو نفر از گروه تحول‌خواهان «فاطمه دانشور و مریم سلطانی»، دو نفر از گروه ائتلاف برای فردا «سیده فاطمه مقیمی و فریال مستوفی»، یک نفر از گروه مجمع فعالان توسعه «فاطمه شعبانی»، یک نفر از گروه پیشگامان وفاق «رویا وزیری»، یک نفر از گروه ائتلاف بزرگ «لیلا آقاپور» و یک نفر هم از گروه کانون کارآفرینان توسعه‌گرا «شبنم بهرامی» است.

9 نفر از 15 کاندیدای زن انتخابات اتاق بازرگانی تهران در بخش بازرگانی کاندیدا شده‌اند. از این میان فاطمه دانشور و سیده فاطمه مقیمی سابقه حضور در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران را دارند.
منبع:دنیای اقتصاد