کدخبر: ۱۱۴۲۹۲ لینک کوتاه

نعمت‌زاده برنامه‌های خودرویی سال جدید را مطرح کرد

پیش‌شرط‌‌های صادرات خودرو

وزیر صنعت با تاکید بر ضرورت رونق صادرات خودرو در سال ۹۴، گفت: علم شناخت رفتار مشتری، در صادرات نقش دارد و بر این اساس باید قبل از فروش، فکر ارایه سرویس با کیفیت بود؛ در این صورت صادرات رونق می‌گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز، امسال شاید اولین سالی باشد که به صورت جدی، موضوع تاکید بر ضرورت رونق صادرات غیرنفتی از سوی بالاترین مقامات نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است، هم مقام معظم رهبری در سخنان نوروزی خود بر این ضرورت تاکید کردند و هم رئیس جمهور به نوعی راه نجات اقتصادی کشور را رونق صادرات غیرنفتی دانست.

اگرچه این رونق در صادرات دامنه وسیعی از کالاها و خدمات را در بر می‌گیرد، اما محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین سخنان خودرویی خود در سال جاری، بر ضرورت رونق صادرات غیرنفتی خودروهای تولید داخلی نیز پافشاری کرده است.

بر اساس آنچه که خبرگزاری مهر گزارش داده، او موضوع صادرات غیرنفتی را مهمترین راهبرد اقتصاد کشور دانسته و گفته که موضوع صادرات غیرنفتی در بیانات نوروزی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری مورد تاکید واقع شده است.

وزیر صنعت، معدن وتجارت افزود: اقتصاد کشور بدون تردید با رونق تولید رشد خواهد کرد و ما باید همه استانداردهای تولید خودرو در تراز جهانی را کسب نماییم.

به اعتقاد نعمت زاده، باید برای صادرات خودرو با شناخت روشهای نوین و کسب سهم بازار در سایر کشورها، به توسعه صادرات شتاب دهیم.

او با تاکید بر اینکه باید خدمت گذار مشتری باشیم تصریح کرد: امروزه علم شناخت رفتار مشتری در صادرات نقش مهمی دارد وما باید دانش جدید و روشهای علمی در صادرات را فراگیریم.

وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه منشور حرفه ای اخلاق کسب و کار برای همه بنگاهها یک ضرورت می باشد گفت: قبل از فروش باید ساختار خدمات و ارائه سرویس با کیفیت به مشتری تدارک دیده شود.