کدخبر: ۱۲۰۵۴۵ لینک کوتاه

در گفت‌وگو با اقتصادنیوز مطرح شد:

تجار ایرانی در دبی چه مشکلی دارند؟/تعطیلی شرکت‌های کاغذی ایرانی در دبی

رئیس شورای مشترک ایران و امارات با اشاره به مشکلات بانکی تاجران فعال بین دو این کشور در مورد وضعیت دفاتر ایرانی‌ها در امارات عنوان کرد: شرکت‌هایی مشکل‌دار می‌شوند که کاغذی هستند و کار نمی‌کنند.

مسعود دانشمند در گفت‌وگو با اقتصادنیوز با بیان این که در حال حاضر تاجران ایرانی در تجارت با دبی مشکل خاصی ندارند، اظهار کرد: کلیه اجناس از دبی به راحتی به ایران وارد می‌شوند و اصلی‌ترین راه ورود کالا به ایران از طریق دبی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در هر هفته 55 پرواز بین ایران و دبی انجام می‌شود که همگی آنها پر است. نه مسافران دچار مشکل هستند، نه تاجران.

دانشمند با تاکید بر این که مشکل صدور ویزا نیز وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سالانه نزدیک به 20 میلیارد دلار کالا از طریق دبی وارد می‌شود و مشکل اصلی ما از جانب این کشور نیست.

رئیس شورای مشترک ایران و امارات با بیان این که مشکل اصلی که وجود دارد، از طرف خود ایران است، گفت: ما در معاملات تجاری خود با دبی علنا نظام بانکی را در اختیار نداریم و تجار از نظام بانکی هیچ استفاده‌ای نمی‌توانند کنند. اما صرافی‌ها کار نقل و انتقال پول را انجام می‌دهند. تمام ماشین‌های چینی، کره‌ای، اروپایی و تمام لوازم صوتی و تصویری و بسیاری از کالاهای وارداتی در ایران از طریق دبی به ایران می‌آیند، آن هم بدون هیچ مشکلی.

دانشمند در پایان با تاکید بر این که دفاتر ایرانی‌ها هم در دبی به راحتی کار خود را انجام می‌دهند، گفت: شرکت‌هایی مشکل‌دار می‌شوند که کاغذی هستند و کار نمی‌کنند. دولت امارات این شرکت‌ها را منحل می کند. باز مشکل در اینجا هم از جانب ایرانی‌ها است نه دولت امارات.