کدخبر: ۱۲۴۵۵۵ لینک کوتاه

هشدار نسبت به آتش‌سوزی در یک بازار قدیم

مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی بجنورد با اشاره به استعداد سقف‌های چوبی مغازه‌های این شهر برای حریق، نسبت به وقوع آتش‌سوزی‌های بزرگ هشدار داد.

علی‌اکبر حیدری با بیان اینکه در بافت قدیمی بازار این شهر، مغازه‌هایی با سقف‌های چوبی وجود دارند، افزود: اگر در یکی از این مغازه‌ها آتش‌سوزی اتفاق بیفتد امکان سرایت آن به مغازه دیگر در صورت تاخیر در اطلاع‌رسانی وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بافت قدیمی بازار بجنورد در محله‌هایی قرار گرفته‌ که کوچه‌ها تنگ و کم‌عرض هستند و امکان تردد ماشین آتش‌نشانی برای خدمات‌رسانی نیست، گفت: به همین علت در هنگام بروز آتش‌سوزی مجبور به پهن‌کردن شیلنگ تا مکان بروز حادثه هستیم. به عنوان مثال آتش‌نشانی بجنورد در یکی از حوادث آتش‌سوزی در بافت قدیمی این شهر مجبور به پهن‌کردن 100 متر شیلنگ به منظور آبرسانی و خاموش کردن آتش شد.

حیدری همچنین درباره مجهزنبودن برخی فروشگاه‌ها و مغازه‌های داخل شهر به کپسول آتش‌نشانی تصریح کرد : تمامی اصناف هنگام گرفتن پروانه کسب به آتش‌نشانی برای اخذ مجوز مراجعه می‌کنند و طبق دستورالعمل باید کپسول آتش‌نشانی خریداری کنند اما گاهی اوقات این کپسول‌ها زیر انبوهی از وسایل و یا در مکانی‌هایی غیرقابل دید نگهداری می‌شوند که سبب می‌شود تا به ماده خاموش‌کننده آنها آسیب وارد شود.

حیدری در پایان با بیان اینکه برخی کسبه برای اینکه دکوراسیون مغازه‌هایشان به هم نریزد، کپسول‌های آتش‌نشانی را در مکان‌های فاقد دید نگهداری می‌کنند از آنان خواست تا این کپسول‌ها را در معرض دید قرار دهند تا هنگام بروز حادثه در دسترس باشند.

منبع:ایسنا