کدخبر: ۱۲۹۸۲۴ لینک کوتاه

مطالبه‌ اتاقی‌ها از رئیس سازمان صداوسیما/همه آدم‌های بد سریال‌ها کارخانه‌‌دار هستند

رئیس اتاق ایران با گلایه از تصویری که تلویزیون از فعالان اقتصادی به نمایش می‌گذارد خواستار حضور رئیس صداوسیما در یک نشست اتاقی‌ها شد.

محسن جلالپور در تازه‌‌ترین نوشته مجازی خود در کانال تلگرام‌ش نوشت:

دیروز در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی سرانجام موفق شدم دکتر محمد سرافراز را ببینم. ازابتدای شکل گیری دوره جدید هیأت نمایندگان اتاق ایران، یكی از مهم ترین اهداف هیأت رئیسه، ملاقات با ریاست صدا وسیما و معاونان ایشان بوده است. هرچند مدتی پیش دیداری گرم و صمیمانه با دکترعلی اصغر پورمحمدی معاون ایشان داشتیم و برخی ازمطالب ودغدغه های خود را درمیان گذاشتیم اماهنوز موفق نشده ایم با دکتر سرافراز دیدار داشته باشیم.

اما چرا می خواهیم با رئیس سازمان صدا و سیما دیدار کنیم؟

حرف ما این است:
اقتصاد ایران در آستانه و شاید در بطن تحولی بزرگ و به تعبیری، پوست اندازی اساسی قرار دارد و لازم است رسانه های کشور، تمام ظرفیت های خود را برای گذار از این دوره حساس به کار گیرند. گذشته از آن بدون شک، یكی ازمهم ترین دستگاه های اثرگذار درتبیین و عملیاتی کردن سیاست های اقتصادی و مهم تر از همه، اقتصاد مقاومتی، رسانه ملی است.

اگرسمت وسوی اخبار، تحلیل ها، گزارش ها، محتوای سریال ها، مناظره ها وخلاصه همه آن چه كه در رسانه ملی تولید می شود، به طرف تبیین صحیح اقتصاد مبتنی بركارو تلاش و تولید و رقابت باشد و درمحتوای برنامه ها، فرهنگ کارآفرینی و تولید و سرمایه گذاری تکریم شود، می توانیم امیدوار باشیم که پیش زمینه فرهنگی توسعه اقتصادی فراهم شده و آحاد مردم، آماده جراحی های بزرگ و اصلاح ساختار اقتصادی خواهند شد. من بارها گفته ام آن چه از سوی رهبر انقلاب در باره اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده،بی هیچ تعارف و تشریفات، به طور کامل مورد تأیید بخش خصوصی است اما آن چه در صدا وسیما در باره اقتصاد،تولید می شود،مصداق اقتصاد مقاومتی است؟

از گذشته این گونه بوده که در سریال ها، همه آدم های بد، کارخانه‌دار هستند یا دفتر تجاری دارند یا ساخت و ساز می کنند.جالب است که وسط همین سریال های ثروت ستیز و مخالف کارآفرین، آگهی فروش محصول پخش می‌شود و سؤال این است که این محصول را چه کسی تولید کرده؟ خب شبیه همان فردی که نویسنده و کارگردان سریال همه بدی ها و شرارت ها را آویزان او کرده اند.

به هرحال می خواهم بگویم از آن جا كه در تغییر پاردایم اقتصاد ایران از اقتصاد دولتی به اقتصاد مبتنی بر بخش خصوصی، فضای كاروتلاش وایجاد درآمد و به ازای آن پرداخت مالیات را باید جایگزین فضای مطالبه كمك‌ها و اعانات از محل درآمدهای حاصل ازمنابع بین نسلی کرد، به نظرم اگر رسانه ملی در مسیر آماده‌سازی ذهن اقشارعمومی جامعه برای پذیرش تلخی ها و فشارهای موقت ناشی از اصلاح ساختار اقتصادی بكوشد و مردمی شدن اقتصاد وفرهنگ کار و تولید را به عنوان تنها راه‌برون رفت از شرایط بیكاری درجامعه مطرح كند،پیش زمینه توسعه و پیشرفت اقتصادی بسیار سریع تر فراهم می شود.

حال اگر این نقدها،باعث رنجش زعمای رسانه ملی نشود،خیلی دوست دارم از دکتر محمد سرافراز برای حضور در یک نشست صبحانه در اتاق ایران دعوت کنم.