کدخبر: ۱۳۵۸۴۴ لینک کوتاه

تجهیز رایگان اصناف به صندوق مکانیزه فروش

رئیس اتاق اصناف ایران از تجهیز رایگان اصناف به صندوق مکانیزه فروش در قالب طرح باران خبر داد و گفت: این طرح در دهه فجر امسال عملیاتی می شود.

علی فاضلی گفت: تجهیز اصناف به صندوق‌های مکانیزه فروش منافع اصناف و دولت را توامان در پی خواهد داشت و دریافت مالیات را عادلانه، شفاف و نظام‌مند خواهد کرد.

رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اجرای این طرح موجب خواهد شد تا شبکه تولید و توزیع کشور از تامین کنندگان و تولید‌کنندگان تا آخرین حلقه زنجیره توزیع به صورت مستقیم بایکدیگر ارتباط داشته باشند و واسطه های غیر ضرور حذف شود و کالا ارزانتر به دست مصرف کننده برسد.

فاضلی تصریح کرد: با اجرای این پروژه بازرسی های صنوفد مکانیزه شده و بخش قابل توجهی از هزینه های سخت افزاری بازرسی اصناف کسر خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: با اجرای این پروژه ملی، شبکه قاچاق به عنوان بزرگترین معضل پیش روی کشور قابل ردیابی و کنترل خواهد بود.

رییس اتاق اصناف در خصوص چگونگی اجرای این پروژه گفت: اجرای این پروژه ملی با توجه به تمامی ملاحظات اتاق اصناف ایران به شرکت باران واگذار شده و این شرکت با توجه به تاکید اتاق مبنی بر تامین پوزها از منابع تولیدکنندگان معتبرداخلی، طی مناقصه‌ای از میان واجدین شرایط، با شرکت کنتورسازی ایران به توافق رسیده است.

فاضلی در مورد مدل اجرایی طرح باران خاطر نشان ساخت: تمامی صندوق‌های مکانیزه فروش به صورت رایگان به اصناف واگذار می شود و ما افتخار داریم تا در اجرای بزرگترین پروژه ساماندهی مالیاتی کشور که سالها معطل مانده است ، پیش قدم شده و به دولت کمک کنیم.

وی در خصوص مدل طرح باران در تامین اعتبار خرید صندوق‌های مکانیزه فروش گفت: مجری با استفاده از تشویق‌های قانونی و ارائه خدمات ارزش افزوده بار هزینه خرید صندوق فروشگاهی را از دوش اصناف قانونمند جامعه برداشته و علاوه بر آن زیر ساخت‌های بسیار مناسبی را برای اتاق اصناف و دولت فراهم خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به نشست هفته گذشته فعالان اقتصاد غیر دولتی ایران با رئیس جمهور گفت: توجه به تولید ملی و مبارزه با قاچاق و تنظیم قوانین مالیاتی و کار و تامین اجتماعی متناسب با شرایط اقتصادی را به عنوان انتظارات اصلی اصناف به نمایندگی از جامعه سه میلونی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان کشور مطرح کردم که خوشبختانه از سوی رئیس جمهوری محترم نیز به جد مورد تاکید قرار گرفت.

وی به دغدغه شدید رئیس جمهوری در خصوص اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: 600 هزار واحد صنفی تولیدی کوچک این توان و پتانسیل را دارد تا با نوسازی ماشین الات و جذب سرمایه‌های خارجی 600 هزار شغل جدید ایجاد کند.

فاضلی با اشاره به افزایش حدود 15 درصدی مالیات در بودجه سال آینده و لغو معافیت‌های مالیاتی در برنامه ششم توسعه، تاکید کرد: اصناف هیچگاه مخالف پرداخت مالیات نبوده و نیست بلکه بر دریافت عادلانه و نظام‌مند مالیات تاکید و اصرار دارد.

فاضلی گفت: برنامه‌ها و انتظارات‌مان از سازمان امور مالیاتی را با رئیس جدید این سازمان مطرح کرده‌ام و تعامل خوبی با ایشان برقرار شده است و به نظرم اجرای برنامه‌های مشترک می‌تواند به نتایج خوبی منجر شود.

منبع: روابط عمومی طرح باران