کدخبر: ۱۱۰۲۳۷ لینک کوتاه

معاون ارزی بانک مرکزی خبرداد:

ورود نیروی انتظامی به بازار ازر

با آغاز دور جدید جمع آوری دلالان ارزی و منع خرید و فروش خیابانی ارز، معاون ارزی بانک مرکزی از انجام هماهنگی با نیروی انتظامی برای جلوگیری از فعالیت دلالان بازار ارز خبر داد.

به گزارش «اقتصادنیوز»، معاون ارزی بانک مرکزی در حاشیه چهارمین همایش بانکداری الکترونیک درباره اینکه آیا هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی برای جمع‌آوری دلالان از بازار ارز انجام شده است، پاسخ داد: ما در بانک مرکزی این هماهنگی‌ها را انجام داده‌ایم اما نمی‌توانم دقیقا در مورد آن صحبت کنم. چراکه این وظیفه‌ ما نیست و بانک مرکزی تنها مقررات را تعیین و اعلام می‌کند.

البته این مسوولان بانک مرکزی تاکید کرد که باید فرصت دهیم تا بازار خود را پیدا کند.

این مقام مسوول بانک مرکزی درباره اجرای دستورالعمل ساماندهی صرافی‌ها و اجرایی شدن فرایند سامانه سنا توسط کانون صرافان تصریح کرد: هنوز آمادگی کامل در کانون صرافان بوجود نیامده که البته در حال آماده سازی هستند.

او با اشاره به اینکه این کار احتیاج به زمان دارد و نیازمند آن است که سیستم طراحی شده ساده باشد تا به راحتی امکان عملیاتی شدن را داشته باشد، گفت: دوره زمانی برای آماده‌سازی سامانه سنا و اعلام تعیین نرخ ارز از طریق کانون صرافان به چند ماه نخواهد رسید و به زودی اجرایی می‌شود.