کدخبر: ۱۱۱۶۴۶ لینک کوتاه

مدیرعامل بانک ملت:

مسابقه جذب سپرده با استراژی بانک سازگار نیست

مدیرعامل بانک ملت گفت: متاسفانه مسابقه‌ای در جذب سپرده با ابزار پرداخت سود بیشتر به وجود آمده که این شرایط با استراتژی بانک سازگار نیست.

به گزارش اقتصادنیوز، محمدرضا ساروخانی در نشست خبریبا اشاره به اقدامات این بانک در یک سال اخیر، اظهارداشت: شرکت وصول مطالبات معوق بانک ملت راه‌اندازی شد و توانستیم نسبت مطالبات معوق به منابع بانک را به 7.5 درصد کاهش دهیم که کمتر از متوسط شبکه بانکی است.

مدیرعامل بانک ملت گفت: در بخش مطالبات، 5200 میلیارد تومان از دولت طلب‌ داریم و همین امسال 1500 میلیارد تومان برای خرید گندم تسهیلات پرداخت کردیم.

وی افزود: متاسفانه مسابقه‌ای در جذب سپرده با ابزار پرداخت سود بیشتر به وجود آمده که این شرایط با استراتژی بانک سازگار نیست.

مدیرعامل بانک ملت با بیان اینکه مسابقه جذب سپرده از موسسات غیرمتشکل پولی آغاز شد، گفت: این جریان به تدریج موسسات اعتباری و بعد بانک‌های بزرگ را به با خود همراه کرد، اما این روند برای نظام بانکی و اقتصاد کشور مناسب نیست.

به گفته ساروخانی سود سپرده باید به نرخ تورم نزدیک شود تا نرخ سود تسهیلات بانکی هم کاهش یابد.

وی با اشاره به حجم مانده تسهیلات پرداختی بانک ملت، اظهارداشت: پرتفوی بانک هم‌اکنون به 90 هزار میلیارد تومان رسیده که 50 درصد آن برای بخش صنعت و 15 درصد برای تسهیلات خرد است.