کدخبر: ۱۲۹۸۵۳ لینک کوتاه

اساسنامه موسسه آرمان تصویب شد

در حالی برخی از اعضای شورای پول و اعتبار اعلام کردند که در جلسه اخیرا این شورا اساسنامه موسسه آرمان تصویب نشده و برای آن شرایطی تعیین شده است که معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد اساسنامه این موسسه در جلسه شب گذشته شورا به تصویب رسید.

حمید تهرانفر، با اشاره به اخبار متناقض در رابطه با تصمیم‌گیری شورای پول و اعتبار در مورد موسسه اعتباری آرمان اظهار کرد: اساسنامه این موسسه در جلسه شب گذشته – سه‌شنبه – شورای پول و اعتبار به تصویب اعضاء رسید، اما برای این موسسه تکالیفی نیز تعیین شده است.

وی درباره‌ شرایط تعیین شده برای موسسه آرمان نیز گفت که بانک مرکزی تکالیفی را برای موسسه آرمان تعیین کرده و باید به آنها در چارچوب قوانین بانک مرکزی عمل کند.

به گفته تهرانفر به موسسه آرمان پیشنهاد شده که نام موسسه تغییر کند که احتمالا در ادامه چنین اتفاقی خواهد افتاد.

 موسسه اعتباری آرمان در حال حاضر مجوز رسمی از بانک مرکزی برای فعالیت ندارد، اما طی فرآیندی که بانک مرکزی برای به نظم کشیدن بازار غیرمتشکل پولی طی می‌کند این موسسه نیز در یکی دو سال گذشته در مسیر انطباق فعالیت خود در چارچوب قوانین بازار متشکل پولی حرکت کرد تا این‌که با اعلام معاون نظارت بانک مرکزی تاکنون اساسنامه آن تصویب شده است.

اساسنامه یکی از مراحل دریافت مجوز فعالیت از سوی بانک مرکزی است.با این اوصاف موسسه آرمان 6 ماه فرصت دارد با کسب سایر شرایط، مجوز قانونی خود را از بانک مرکزی دریافت کند.

این در حالی است که پیشتر یکی از اعضای شورای پول و اعتبار اعلام کرده بود که این شورا هنوز اساسنامه آرمان را تصویب نکرده و برای آن شروطی از جمله رفع زیان موسسه و تغییر نام آن را تعیین کرده است.

منبع: ایسنا