کدخبر: ۱۳۸۶۲۶ لینک کوتاه

قائم مقام بانک مرکزی:

بانک مرکزی به تعهدات آماری خود عمل کرده است/ اعلام رشد اقتصادی ۹ ماهه در هفته پایان اسفند

قائم مقام بانک مرکزی از انتشار گزارش نماگرهای اقتصادی ۹ ماهه امسال از جمله رشد اقتصادی در هفته پایانی اسفند ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز، در چند ماه اخیر بانک مرکزی برخلاف رویه گذشته خود برخی از آمارهای اقتصادی که توجهات به آن‌ها زیاد است را منتشر نکرده است، در این بین می‌توان به آمار رشد اقتصادی اشاره کرد.

رسانه‌های مختلف در ین زمینه بارها انتقاد خود را روانه بانک مرکزی داشته‌اند و این در حالی است که اکبر کمیجانی در واکنش به عدم انتشار رشد اقتصادی بیان داشته مرکز آمار این نرخ را منتشر کرده است که حال جای سوال دارد که آیا بانک مرکزی در رابطه با رشد اقتصادی به آمارهای مرکز آمار تکیه خواهد کرد که در پاسخ به این سوال گفته است همه آمار در پایان اسفندماه منتشر خواهد شد.

بنابر گزارش فارس؛ اکبر کمیجانی، در پاسخ به این سوال که چرا با وجود انتشار گزارش فصلی سه ماهه و شش ماهه نماگرهای اقتصادی کشور، عدد رشد اقتصادی اعلام نشد و چه زمانی این جای خالی پر می‌شود، اظهارداشت: بانک مرکزی در زمینه آمار به تعهدات خود عمل کرده و همه آمارها به محض تولید ارائه می‌شود.

وی افزود: آمار مربوط به رشد اقتصادی هم توسط مرکز آمار ایران اعلام شده است.

قائم مقام بانک مرکزی در واکنش به این سوال که آیا بانک مرکزی آمارِ مرکز آمار ایران را مبنا قرار می‌دهد، گفت: تا هفته پایان اسفند ماه بانک مرکزی گزارش 9 ماهه نماگرهای اقتصادی را منتشر می‌کند.

کمیجانی در پاسخ به این سوال که در گزارش 9 ماهه نماگرهای اقتصادی دیگر شاهد جای خالی عدد رشد اقتصادی نخواهیم بود، گفت: همه آمارها را منتشر می‌کنیم.