کدخبر: ۱۰۳۹۶۱ لینک کوتاه

مرگ یک خرس در سانحه رانندگی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت: بامداد امروز یک قلاده خرس قهوه ای ماده بر اثر تصادف با خودروهای عبوری در جاده مرزی منطقه حفاظت شده ارسباران تلف شد.

ایسنا نوشت:

حمید قاسمی عنوان کرد: گشت‌های ویژه سیار اداره کل حفاظت محیط زیست در حین گشت‌زنی در منطقه حفاظت شده ارسباران با لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای که در جاده مرزی ارس بر اثر تصادف با خودرو تلف شده بود مواجه شدند و لاشه این خرس جهت بررسی‌های بیشتر به اداره کل حفاظت محیط زیست استان منتقل شد.

قاسمی از شهروندان و مسافران خواست که در هنگام عبور و مرور در مناطق حفاظت شده به تابلوها و علائم هشدار دهنده در مسیر جاده توجه و سرعت مطمئنه را رعایت کنند تا از بروز چنین حوادثی جلوگیری و امنیت زیستگاهی برای حیات وحش تامین شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در راستای طرح تشدید حفظ و حراست از تنوع زیستی و عرصه‌های محیط زیست علاوه بر محیط بانان و نیروهای یگان مستقر در شهرستان‌ها، اخیرا گشت‌های سیار ویژه‌ای با حضور روسای ادارات ستادی و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان تشکیل شده که به صورت شبانه روزی مشغول گشت، کنترل و پایش عرصه‌های طبیعی و انسانی هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی اقدامات قانونی را انجام می ‌هند.

خرس قهوه‌ای حیوانی بزرگ و تنومند است که طول بدن بالغ این حیوان ممکن است به دو متر و وزن آن به 480 کیلوگرم برسد.