کدخبر: ۱۰۴۱۸۸ لینک کوتاه

آیت الله سید احمد علم الهدی:

قبول داریم با ون و پاسبان و فیلتر مشکلات فرهنگی برطرف نمی شود

امام جمعه مشهد گفت: قبول داریم که با ون، پاسبان، فیلتر و دیوار نمی شود مشکلات فرهنگی را برطرف کرد.

به گزارش «اقتصادنیوز»، پیش از این حسن روحانی، رئیس جمهور در جمع نخبگان خراسان رضوی با اشاره به امر خداوند بر انجام فریضه «امر به معروف و نهی از منکر» گفت: اول باید معروف را در جامعه، معروف کنیم و بعد امر کنیم؛ باید برای مردم توضیح و شرح دهیم. در عصر و دنیای ما راهی جز اقناع نداریم؛ باید نسل جوان را اقناع کنیم اما متأسفانه دو چیز یاد گرفته‌ایم؛ دیوار و فیلتر؛ این که کاری درست نمی‌کند؛ شما فیلتر درست می‌کنید و آن جوان هم فیلترشکن. مریض با دیوار و فیلتر و ون مداوا نمی‌شود بلکه باید بیمار را نزد متخصص برد. اگر سلامت، راه علمی دارد، اقتصاد و فرهنگ و مبارزه با فساد هم راه علمی دارد.

در همین مورد امروز نیز امام جمعه مشهد گفت: قبول داریم که با ون، پاسبان، فیلتر و دیوار نمی‌شود مشکلات فرهنگی را برطرف کرد.

آن طور که فارس گزارش داده، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در حاشیه همایش تشکل‌های مردمی حاشیه شهر مشهد که در محل فرهنگسرای غدیر برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر حل نشدن مشکلات با برخوردهای فیزیکی اظهار کرد: ما هم قبول داریم که با ون، پاسبان، فیلتر و دیوار نمی‌شود مشکلات فرهنگی را برطرف کرد اما بدون شک بدون ون، پاسبان، فیلتر و دیوار هم نمی‌شود از مشکلات فرهنگی عبور کرد.

وی با تأکید بر ضرورت پدافند فرهنگی، اضافه کرد: اقدامات فرهنگی باید همراه با پدافند فرهنگی باشد و در صورتی که پدافند فرهنگی نداشته باشیم هرگونه اقدام فرهنگی جوابگو نخواهد بود.