کدخبر: ۱۰۵۸۵۱ لینک کوتاه

نگاهی به برخی فعالیت های خاص وزیر بهداشت؛

چشم سوم کابینه / وزیری که در قید و بند دولت نیست

در میان کابینه دولت یازدهم، یکی از وزرا فرای روال معمول دست به اقداماتی می زند که در بیشتر مواقع تحسین جامعه و متخصصان را برانگیخته است.

سپیده اشرفی: نامش سید حسن قاضی‌زاده هاشمی است. بعد از طریقت منفرد باید او را دومین چشم پزشکی دانست که در مسند وزارت بهداشت قرار گرفته است.

با این حال، فعالیت‌های وی از همان ابتدا نیز با وزرای قبلی بهداشت تفاوت داشت. از فعالیت‌ها و طرح‌های متفاوت بهداشت گرفته تا موضع‌گیری‌‌ها و فعالیت‌های بعضا سیاسی که در بسیاری مواقع نیز به همین خاطر در تیررس انتقاد مخالفان قرار گرفت.

در عین حال، از زمان آغاز فعالیت‌هایش در وزارت بهداشت بسیاری او را وزیر مرفهی می‌دانستند که به دنبال تصمیمات جدی و اجرایی است. همزمان اما، برخی به فعالیت‌های او انتقاد کرده و برخی از رفتارهای او را شبیه به رفتارهای عوام‌فریبانه می‌دانستند.

به گزارش «اقتصادنیوز»، اقدام وی در عمل چشم "شوخان براخاسی" کودک نابینا شده بر اثر تزریق پنی‌سیلین، بسیاری از انتقادها را کنار زد و بسیاری اذعان کردند که فعالیت‌های این عضو کابینه یازدهم، فرای روالی است که تاکنون در کشور بوده است.

در این میان آنچه که بسیاری مطرح می‌کنند این است که روالی که وزیر بهداشت دولت یازدهم در پیش گرفته روال معمولی است که بسیاری از وزرا باید در پیش بگیرند.

این در حالی است که فعالیت‌هایی که وی در پیش گرفته سبب شده تا روند سلامت در بسیاری مواقع شکل اجرایی درستی به خود بگیرد. برهمین اساس است که بسیاری از کارشناسان معتقدند باید فعالیت‌های او را ارج گذاشت تا روال شکل گرفته از سوی وی، تشدید شود.

کارهایی که وی در یک سال حضور خود در وزارت بهداشت انجام داده سبب شده تا بخشی از منتقدان وی به موافقانش تبدیل شوند و از روال پیش آمده در وزارت بهداشت و فعالیت‌های وی تقدیر کنند.


 

فعالیت‌های متفاوت وزیر بهداشت دولت یازدهم

 

حضور در صحنه تصادف دو اتوبوس و عیادت از مصدومان

 

مطرح کردن مضرات روغن پالم برای اولین بار

 

 

ساماندهی طرح بیمه سلامت

 

 

 

عمل چشم میرحسین موسوی

 

ملاقات و عمل چشم یکی از قربانیان اسیدپاشی

 

 

 

میانجیگری با رهبری برای دیدار با سیدمحمد خاتمی

 

 

عمل چشم کودک نابینا شده در اثر تزریق اشتباه پنی‌سیلین

 

 

عیادت از آیت ا... صانعی