کدخبر: ۱۰۷۲۲۴ لینک کوتاه

افزایش آمار اعتیاد در بین دختران جوان

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از افزایش آمار اعتیاد در بین دختران خبر داد.

فارس نوشت:

حسن موسوی چلک ضمن بیان مطب فوق اظهار کرد: تاملی بر وضعیت اجتماعی کشور گویای این است که هر ساله آمار آسیب‌های اجتماعی در حال افزایش است. آخرین آماری هم که توسط رئیس سازمان ثبت و اسناد کشور ارائه شده نشان از افزایش مجدد طلاق در کشور در سال 92 بود .به ‌گونه‌ای که طبق این آمار طلاق بیش از 4 درصد رشد داشته و ازدواج هم بیش از 4 درصد کاهش پیدا کرده است و در واقع طبق این آمار هر ساعت در سال 92 حدود 18 طلاق ثبت شده که این آمار در سال 91به ازای هر ساعت 16 ازدواج ثبت شده بود.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تأکید بر اینکه در سایر حوزه‌های اجتماعی هم وضعیت مطلوبی نداریم، گفت: تاملی بر سایر حوزه‌های اجتماعی نیز موید این مسئله است، حدود 851 منطقه به عنوان سکونتگاه غیر رسمی در کشور تاکنون شناسایی شده است، آمار پروند‌ه‌های قضایی نیز کاهش پیدا نکرده است، جرایم سایبری رو به افزایش است و مسایل اخلاقی نیز نگران کننده بوده و هست.

وی با اشاره به مسئله اعتیاد در کشور خاطر نشان کرد: مواد مخدر خطرناک تر از گذشته شده است و سن افراد درگیر آسیب‌های اجتماعی هم کاهش یافته است. زنان و دختران ما هم از این آسیب‌های اجتماعی در امان نیستند. اما باید اعتراف کرد که در برنامه ریزی ها به این موضوع توجه مناسبی نشده است.یکی از دلایل آن این است که در ساختار سیاستگذاری کشور جایگاهی برای آسیب‌های اجتماعی و سلامت اجتماعی تعریف و مشخص نشده است.همیشه حاشیه بوده و هنوز هم هست.

موسوی چلک ادامه داد: شاید برای همه ما جای تعجب داشت که رئیس جمهور در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری در بیان دغدغه‌های اصلی خود در کنار معیشت مردم، به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به عنوان دغدغه دوم خود یاد کند. بدون شک رئیس جمهور محترم به خوبی از وضعیت آمار آسیب‌های اجتماعی و پیامد های ناگوار آن در تخریب نیروی انسانی و مرگ تدریجی افراد باخبر است که این چنین ، نه فقط در مراسم تنفیذ که در مراسم تحلیف و دفاع از وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی و نشست‌های دیگر از این موضوع یاد می‌کند و افزایش نشاط اجتماعی و سرمایه اجتماعی را هم مدنظر دارد.