کدخبر: ۱۳۴۶۸۸ لینک کوتاه

ورود سامانه بارشی به کشور از مناطق غربی/ بارش باران‌ و برف از بعدازظهر فردا در‌ تهران

آسمان استان تهران روز آینده نیمه‌ابری و در بعدازظهر ابری همراه با بارش باران، برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز شنبه آسمان این استان ابری همراه با بارش باران و برف و وزش باد خواهد بود.

براساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری و تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی، امروز در شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر و در برخی مناطق غربی استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و مناطق شمالی آذربایجان شرقی بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود.

صبح امروز سواحل شرقی دریای خزر و استان‌ خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی با افزایش ابر و بارش پراکنده باران همراه است.

امروز و فردا در سواحل دریای خزر دمای هوا افزایش می‌یابد و در برخی مناطق استان‌های اردبیل و گیلان با وزش باد شدید جنوبی همراه خواهد بود.

روز جمعه با ورود سامانه بارشی در شمال غرب، غرب و به تدریج تا اواخر وقت روز جمعه در جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی و بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود که در جنوب غرب کشور گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

روز شنبه گستره بارش‌ها نواحی مرکزی، جنوب و بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور را فرا می‌گیرد و با نفوذ جریان‌های شمالی، بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود.

از اواخر وقت روز شنبه در شمال غرب و غرب کشور از ناپایداری‌ها کاسته می‌شود و سامانه بارشی روز یکشنبه در نیمه شرقی کشور فعال خواهد بود.

امروز مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز و روز شنبه مناطق غربی خلیج فارس مواج خواهد بود.

آسمان استان تهران روز آینده نیمه‌ابری در بعدازظهر ابری همراه با بارش باران، برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما در این استان فردا به ترتیب 13 درجه و 3 درجه است؛ همچنین روز شنبه آسمان استان تهران ابری همراه با بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان استان خراسان رضوی روز آینده نیمه‌ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در روز شنبه هفته آینده در پاره‌ای نقاط در این استان بارش باران و برف رخ می‌دهد.

‌استان‌های‌ چهار محال و بختیاری با دمای 3 درجه زیر صفر و‌ آذربایجان غربی با دمای 2 درجه زیر صفر روز آینده سردترین استان‌‌های کشور خواهد بود؛ همچنین ‌استان‌های هرمزگان با دمای 24 درجه بالای صفر و یزد با دمای 22 درجه بالای صفر، فردا‌ گرم‌ترین استان‌های کشور خواهند بود.

منبع:فارس