کدخبر: ۱۳۴۹۳۶ لینک کوتاه

اخذ پول از بیمار اورژانسی قبل از ارائه خدمت ممنوع شد

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ورود داوطلبان سلامت یار برای کمک به بیماران در بیمارستان ها و نیز ممنوع شدن اخذ هرگونه وجه از بیماران اورژانسی قبل از خدمت به آنان خبر داد.

محمدآقاجانی با اشاره به اهمیت کار اورژانس‌های بیمارستانی افزود: هیچ رابطه پولی و مالی بین کادر اورژانس و بیماران نباید باشد و بخشنامه جدید که اخیرا به همه بیمارستان‌های کشور ابلاغ شده، دریافت هر گونه وجه از بیماران و همراهان آنها در اورژانس قبل از ارائه خدمت ممنوع است و بعد از اینکه کارهای بیمار انجام شد و بیمار سلامت پایدار پیدا کرد، همراهان بیمار به صندوق بیمارستان راهنمایی می‌شوند.

اقاجانی گفت: بیمارستان‌های دولتی ویترین وزارت بهداشت و اورژانس‌های بیمارستانی ویترین بیمارستان‌ها هستند و اگر در اورژانس‌ها خدمات مناسبی به مردم ارائه نشود، تمام کارهای دیگر زیر سئوال می‌رود.

وی افزود: بر اساس بخشنامه جدید ابلاغی به بیمارستان‌ها، هر گونه پرداخت پول و افزایش نیروی انسانی با اولویت اورژانس‌ها انجام می‌شود، نیروهای با تجربه و کارآمد و ماهر تر باید در اورژانس‌ها بکارگیری شوند و با توجه به گزینش و سختگیری بیشتری که در انتخاب نیروهای اورژانس انجام می‌شود، پرداختی به نیروهای اورژانس نیز از کادر سایر بخش‌ها بیشتر خواهد بود.

معاون وزیر بهداشت گفت: باید نیروهایی در اورژانس ها گزینش و بکارگیری شوند که مهارت و صبر بیشتری داشته باشند و با یک کلام درشت همراه بیمار که در شرایط بحرانی است، رفتار نامناسبی نداشته باشند، بلکه احترام و حفظ کرامت بیماران و همراهان را مورد توجه جدی قرار دهند.

منبع: ایرنا