کدخبر: ۱۰۰۴۵۶ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت کشتیرانی ایران در گفت و گو با اقتصاد روز:

بحران کشتیرانی تحریم ها و قوانین غیر شفاف است

مدیرعامل شرکت کشتیرانی ایران گفت: باید یک قانون شفاف تدوین و برای همه یکسان اجرایی شود. وقتی قانون شفاف نباشد برداشت سلیقه ای می شود.در حال حاضر عدم شفافیت قانون باعث شده در تامین سوخت با چالش مواجه شویم.

محمد حسین داجمر در گفت وگو با اقتصاد روز درباره سرانجام شکایت مجدد شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اتحادیه اروپا برای رفع تحریم ها اظهار کرد: هنوز اتفاق جدیدی نیفتاده است. منتظریم ادامه روند مذاکرات گروه 5+1چگونه طی خواهد شد که در نتیجه زمینه برای رفع تحریم ها علیه کشتیرانی مساعد شود.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی ایران ابراز امیدواری کرد: اگر روند توافقات بخوبی پیش رود امید بسیاری داریم که این بار تسهیلاتی برای حوزه کشتیرانی در نظر گرفته شود.

او تاکید کرد علاوه بر کاهش تحریم ها در بخش دریایی باید دریا محوری نیز در اولویت برنامه های مسوولان تصمیم گیر در حوزه حمل ونقل قرار گیرد.

به گفته این فعال بخش حمل ونقل دریایی در بخش دریا عدم شفافیت مقررات باعث شده با چالش مواجه شویم. حتی مقرراتی که نیز وجود دارد بدرستی اجرا نمی شود.

داجمر با تاکید براینکه مهمترین کار در بخش دریایی این است که یک قانون شفاف و کارآمد تدوین و آن قانون برای همه یکسان اجرایی شود،تصریح کرد: وقتی قانون شفاف نباشد برداشت سلیقه ای می شود در نتیجه به ضرر فعالان این بخش تمام می شود. در حال حاضر عدم شفافیت قانون باعث شده تا در زمینه تامین سوخت با چالش مواجه شویم.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی ایران تاکید کرد: باید علاوه بر تسهیلاتی که در زمینه توسعه بخش دریایی در نظر گرفته می شود قوانین و مقررات مربوطه نیز اصلاح شوند تا با کارامد شدن انها زمینه برای رفع چالش ها فراهم شود.

به گفته او حمل ونقل دریایی سهم قابل توجهی در تجارت جهانی دارد متاسفانه ما علی رغم برخوداری از نعمت دریا ولی به علت عدم سرمایه گذاری و سیاست گذاری نامناسب در این بخش کمترین سهم در زمینه بخش دریایی در تجارت جهانی را داریم.