کدخبر: ۱۰۰۷۲۲ لینک کوتاه

معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۷ هزار میلیارد اعتبار برای تکمیل گذرگاه ها نیاز داریم

معاون وزیر راه و شهرسازی احداث کنارگذرها را به عنوان گلوگاه های ارتباطی در کاهش بار ترافیکی شهرها بسیار مهم عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۹۴۰ کیلومتر کنارگذر در سراسر کشور در دست ساخت است که ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل آن مورد نیاز است.

به گزارش سایت خبری «اقتصاد» به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های کشور، علی نورزاد با تاکید بر اینکه کنارگذرها به عنوان نقاط اتصال‌دهنده راه‌ها، دارای نقش محوری هستند، اظهار داشت: کنارگذرها در حاشیه شهرها به عنوان گلوگاه‌های ارتباطی، موجب اتصال راه‌ها و شهرها به یکدیگر می‌شوند که ساخت آنها اهمیت اساسی در تسهیل سفرها دارد.

او افزود: در حال حاضر 940 کیلومتر کنارگذر در سراسر کشور در دست ساخت است که 17 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل آن مورد نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی کاهش ترافیک، افزایش ایمنی و کاهش زمان سفر را نیز از مزایای ساخت کنارگذرها عنوان کرد و ادامه داد: ساخت کنارگذرها در سراسر کشور از برنامه‌های شرکت ساخت و توسعه است و تلاش می‌شود از راه‌های گوناگون اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل کنارگذرهای در دست ساخت تامین شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های کشور گفت: کاهش بار ترافیکی داخل شهرها را یکی از اثرات مهم احداث کنارگذرها است. بنابراین در مسیرهای پرترافیک و شهرهای توریستی همچون مناطق شمالی کشور، ترافیک داخلی شهرها به علت عبور مسافران بسیار زیاد و سبب اخلال در نظم عمومی شهرها می‌شود، که با احداث کنارگذرها و عدم ورود مسافران عبوری به داخل شهرها، این مساله کاملاً از میان خواهد رفت.