کدخبر: ۱۰۰۸۳۵ لینک کوتاه

یک کشته و ۳۵ مجروح در برخورد دو قطار در دامغان

سخنگوی سازمان امداد نجات هلال احمر از تلاش پنج ساعته ۵۰ امدادگر برای نجات ۳۹۰ حادثه دیده برخورد دو قطارخبر داد و گفت: در این حادثه یک نفر کشته شدند و حال سه تن از مسافران نیز وخیم اعلام شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، حسین درخشان در تشریح جزییات برخورد دو قطار با یکدیگر گفت: یک دستگاه قطار باری با مسافربری در ساعت 22:30 شب گذشته (15 خردادماه) حدفاصل سمنان-دامغان در ایستگاه امروان با یکدیگر برخورد می‌کنند.

سخنگوی سازمان امداد نجات هلال‌احمر با بیان اینکه با توجه به نوع گزارش دریافتی بلافاصله 50 امدادگر در قالب 11 تیم عملیاتی به محل حادثه اعزام شدند، گفت: امدادگران توانستند 390 حادثه‌دیده این برخورد را امدادرسانی کنند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه 350 نفر مسافر و 40 خدمه قطار دچار حادثه شده‌اند، گفت: عملیات امدادگران برای نجات سه مصدوم این حادثه که در اثر این برخورد محبوس شده بودند آغاز و توانستند پس از چند ساعت عملیات نجات این سه نفر را رها کنند.

درخشان در پاسخ به تعداد فوت‌شدگان این حادثه گفت: مراجع مربوطه همچون سازمان پزشکی قانونی نسبت به اطلاع‌رسانی این مساله اقدام خواهند کرد؛ اما این حادثه 35 مصدوم برجای گذاشت که همگی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

بنابراین گزارش، برخورد قطار مسافربری تهران-مشهد به شماره 334 با یک قطار باری در ایستگاه امروان دامغان دست‌کم یک کشته و تعدادی مجروح برجای گذاشت.

این سانحه چندین مجروح برجای گذاشته که از این میان حال سه تن از مجروحان وخیم گزارش شده است.