کدخبر: ۱۰۰۸۹۵ لینک کوتاه

مسببان سانحه قطار تهران-مشهد برکنار شدند

مدیرعامل راه آهن با بیان این که عبور از چراغ قرمز در ورود به ایستگاه با سرعت غیرمجاز، تغییر مسیر و اعلام اشتباه مسوول کنترل ایستگاه علت اصلی وقوع سانحه قطار تهران-مشهد بوده از برکناری مسببان این سانحه خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، محسن پورسیدآقایی افزود: چهار نفر شامل مسوول کنترل ایستگاه، مسوول کنترل ناحیه، لوکوموتیوران و کمک لوکوموتیوران معلق شدند تا پرونده آنان در تخلفات اداری رسیدگی شود.

او گفت: سه نفر از مدیران شامل معاون اداره کل شاهرود، رئیس اداره سیر و حرکت و رئیس اداره ایمنی راه‌آهن شاهرود برکنار شدند و دیگر روسای ادارات مرتبط تنزل درجه و توبیخ کتبی درج در پرونده شدند.

پورسیدآقایی افزود: مدیرکل راه‌آهن شاهرود داوطلبانه به دلیل کوتاهی کارکنان تحت امرش استعفا داد که با آن موافقت شد.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی در جلسه دیروز تصمیم گرفته شد تمام ایستگاه‌ها به سیستم کنترل اتوماتیک قطار مجهز شود. اولویت این طرح مسیر تهران-مشهد است که تا شهریورماه انجام می‌گیرد و بقیه ایستگاه‌ها نیز تا پایان سال مجهز به این سیستم خواهد شد.

پورسیدآقایی گفت: با تجهیز ایستگاه‌ها به این سیستم، لکوموتیو به محض ورود به ایستگاه و دیدن چراغ‌قرمز به طور خودکار می‌ایستد.