کدخبر: ۱۰۱۲۰۸ لینک کوتاه

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

وزارت راه خواستار دریافت ۱.۲ میلیون تن قیر قرضی از وزارت نفت شد

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکره با وزارت نفت برای دریافت قیر قرضی در سال ۹۳، گفت: در حال پیگیری دریافت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن قیر قرضی از وزارت نفت هستیم که پول آنرا آخر سال تسویه می کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سید حسین میرشفیع یادآور شد: سال گذشته برای پیشبرد اهداف معاون راه روستایی در بحث روکش و آسفالت راه‌های روستایی 900 هزار تن قیر از وزارت نفت قرض کردیم و در پایان سال هزینه آنرا پرداخت کردیم.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ مذکور پیگیر اختصاص یک میلیون و 200 هزار تن قیر قرضی به معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی برای روکش و آسفالت هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: امسال جدا از بحث قیر قرضی، وزارت نفت در قانون موظف شده 600 میلیارد تومان قیر در اختیار ما قرار دهد.

میرشفیع با بیان این‌که در حال دریافت 300 میلیارد تومان از این مبلغ بر اساس نیاز هستیم، اظهار کرد: بر این اساس 600 میلیارد تومان از محل درآمدهای وزارت نفت قیر برای راه‌های روستایی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌گیرد.

وی پیش‌تر نیز گفته بود: برای تکمیل پروژه آسفالت 17 هزار کیلومتر راه روستایی 3 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، علاوه بر این 5000 میلیارد تومان هم برای روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت می‌خواهیم که راه آسفالته ندارند.

وی با بیان این‌که 23 هزار کیلومتر راه روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت باید آسفالت شود، ادامه داد:‌ برای نگهداری راه‌های موجود نیز اعتباری حدود 5000 میلیارد تومان نیاز داریم.