کدخبر: ۱۰۱۴۴۴ لینک کوتاه

رییس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:

آزادسازی بلیت هواپیما تا ۶ ماه زمان نیاز دارد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه دوره متنوع سازی نرخ بلیت هواپیما تا شش ماه اجرایی می شود، گفت: اجرای کامل آزادسازی نرخ بلیت به انجام کارهای مقدماتی نیاز دارد.

به گزارش «اقتصاد نیوز» علیرضا جهانگیریان در جمع خبرنگاران  در خصوص زمان اجرای کامل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اظهار کرد: ‌ای که از روزهای گذشته شروع شده، متنوع‌سازی نرخ بلیت است که حول قیمت مصوب سال 91 با 30 درصد بالاتر و پایین‌تر شرکت‌ها اجازه تعیین قیمت بلیت را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه این تنوع بر حسب زمان پرواز و زمان خرید و مسیر و دیگر عوامل به اجرا رسیده است، بیان کرد: انتظار نداریم که در ابتدای اجرای این قانون تمامی مراحل به صورت یکباره اجرا شود، بنابراین حداقل شش ماه برای متنوع سازی زمان نیاز داریم.

بنابر گزارش مهر، جهانگیریان با بیان اینکه طرح جامع ایمنی حمل‌و‌نقل هوایی کشور تهیه شده و در حال بازنگری است، گفت: به منظور خریداری ناوگان جدید کماکان در فشار تحریم‌ها هستیم، اما این دلیل نشده است که هدف نوسازی را مورد بی توجهی قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه مشوق‌هایی را برای شرکت‌ها در نظر گرفتیم، اظهار کرد: بر این اساس، شرکت‌ها می توانند اقدام به خرید و واردات هواپیما براساس ظرفیت هایی که در تبصره بودجه پیش‌بینی شده است، کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه سازمان از ورود هواپیماهای بالای 20 سال جلوگیری می‌کند، گفت: شرکت‌ها در صورت خرید هواپیمای با عمر 15 سال هم موظف هستند یکی از هواپیماهای بالای 20 سال را از رده خارج کنند.

جهانگیریان در خصوص رتبه ایمنی ایران در حمل‌و‌نقل هوایی اظهار کرد: سازمان جهانی هواپیمایی کشوری اعلام کرده که ایران جزء 20 کشور اول دنیا در ایمنی قرار دارد، اما این بدان معنا نیست که فقط ایمنی را در صنعت حمل‌و‌نقل هوایی در نظر گرفته بلکه نظارت سازمان را تایید کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: متاسفانه اگر ما بازده 10 تا 15 ساله را مدنظر قرار دهیم، می‌بینیم که وضعیت سوانح هوایی ما در دنیا خوب نیست و امیدواریم این وضعیت را بهبود دهیم.

وی در خصوص عوامل دخیل در سوانح صنعت هوایی گفت: عوامل زیادی در آن دخیل هستند که یکی فرسودگی و نیاز به تعمیرات و دیگری نظارت بیشتر بر شرکت‌های هواپیمایی است، ضمن اینکه تحریم‌ها هم بی‌تاثیر نیست، زیرا اطلاعاتی را که می‌خواهیم، شرکت‌های سازنده هواپیما از ما دریغ می‌کنند و مجبوریم از واسطه‌ها اطلاعات را دریافت کنیم.