کدخبر: ۱۰۱۵۶۴ لینک کوتاه

مصوبه تسهیل شرایط واگذاری مسکن مهر احیا می شود

در صورت تسهیل شرایط واگذاری مسکن مهر ، پروژه های بدون متقاضی مسکن مهر به واجدان شرایط واگذار می شود.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از خبرگزاری تسنیم ، احمد اصغری مهرآبادی از پیگیری برای احیای مصوبه دولت قبل در خصوص تسهیل شرایط مسکن مهر خبر داد و گفت:‌ در صورتیکه بتوانیم مصوبه این کار را از دولت بگیریم، پروژه‌های بدون متقاضی مسکن مهر را به واجدان شرایط واگذار می‌کنیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اشاره به این‌که واگذاری پروژه‌های متوقف شده و بدون متقاضی مسکن مهر به سازندگان و انبوه‌سازان سیاست خوبی است، اظهار کرد: در جاییکه تقاضا داریم متقاضیان در اولویت قرار دارند، اما پروژه متوقف شده و فاقد متقاضی باید تعیین تکلیف شود، چراکه توقف آنها به ضرر سرمایه ملی است.

وی با اشاره به این‌که بر این اساس زمین به سازنده فروخته می‌شود، تصریح کرد: یا این‌که پس از قیمت‌گذاری کارشناسی هزینه اعیانی را پرداخت شده و پس از تسویه حساب با بانک زمین به سازمان ملی زمین و مسکن یا شهرهای جدید بر می‌گردد.

وی با بیان این‌که در چارچوب سیاست‌های جدید از این زمین‌ها استفاده می‌شود، اظهار کرد:‌ این زمین‌ها در مسکن مشارکتی یا طرح‌های جدید استفاده می‌شود. همچنین ممکن است که سازمان ملی زمین و مسکن در این زمین مشارکت کرده یا آنرا بفروشد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که باید طرح واگذاری پروژه‌های متوقف شده اجرا شود تا ببینیم چه نتایجی را به دنبال خواهد داشت، بیان کرد: در جاهایی که متقاضی نداریم این برنامه اجرا می‌شود، به‌عنوان مثال در دهلران مشکل نبود متقاضی برای مسکن مهر را داریم. دولت قبل مصوبه‌ای داشت که شرایط واگذاری مسکن مهر تسهیل شود تا در جایی که متقاضی برای مسکن مهر را نداریم بتوانیم این اختیار از دولت بگیریم و شرایط واگذاری را تسهیل کنیم.

مهرآبادی با تاکید بر این‌که به دنبال احیای این مصوبه هستیم، تصریح کرد: به عبارت دیگر بعضی از چهار شرط اصلی برای واگذاری مسکن مهر را برمی‌داریم تا بتوانیم پروژه‌ها را به افراد نسبتا واجد شرایط واگذار کنیم.

وی با بیان این‌که واحدهای مسکن مهر با قیمت تمام شده، هزینه‌‌ها و زمین با قیمت منطقه‌ای به سازندگان فروخته می‌شود،‌اظهار کرد: اگر بتوانیم از دولت مجوز بگیریم برای کسانیکه مثلا شرط سکونت ندارد، پروژه‌های بدون متقاضی را واگذار خواهیم کرد.