کدخبر: ۱۰۱۶۰۴ لینک کوتاه

قیمت مسکن مهر کاهش دارد؟

مدیرعامل شهر جدید پردیس مدعی است برنامه ای برای کاهش قیمت مسکن مهر در نظرگرفته شده است.

مدت ها است با ساخت و تحویل واحدهای مسکن مهر صحبت از گران شدن این واحدها به میان است. همزمان با افزایش وکاهش قیمت مسکن در شهرهای بزرگ به ویژه تهران ، بازار واحدهای مسکونی مهر هم واکنش نشان میدهند . طی سه سال اخیر و پس از شروع اولین تحویل واحدها متقاضیانی که واجد شرایط بودند اما موفق به ثبت نام نشده بودند به سمت خرید این واحد ها رفتند.به طور طبیعی این بازار هم واکنش نشان داد و با اندکی افزایش قیمت همراه شد.

به گزارش " اقتصاد نیوز " گاهی بازار واحدهای مسکونی مهر دو تا سه بار با تغییرات قیمتی همراه شدند. در مواقعی دولت وارد میدان شد و دلیل منطقی افزایش قیمت هر متر را اعلام کرد. در حال حاضر خرید و فروش واحدهای مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام شده است و متقاضیان و پیش خریداران منتظر جزئیات این معاملات هستند.

در همین زمینه مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید پردیس از رایزنی برای کاهش قیمت مسکن مهر با سازندگان خبرداده و گفته است دستور‌العمل اجرایی معاملات ثانویه مسکن مهر به شرکت عمران ابلاغ شده، اما در این 15 روز گذشته حتی یک معامله قانونی هم انجام نشده است.

حسن ولی‌پور به فارس گفته است: بخشنامه خرید و فروش مسکن مهر به شرکت عمران پردیس ابلاغ شده است و ما آمادگی داریم تا شرایط معامله مسکن مهر را برای خریداران و فروشندگان مسکن مهر تسهیل کنیم.

وی ادامه داد: در خرید و فروش قانونی مسکن مهر یک سری امور مربوط به شرکت عمران پردیس و یک سری امور مربوط به بانک مسکن است، اما باید اذعان کرد که در این 15 روز گذشته حتی یک مورد هم در سامانه تقاضایی برای خرید و فروش ثبت نشده است.

*رایزنی برای کاهش قیمت مسکن مهر حتی متری 1000 تومان

ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که برخی از متقاضیان مسکن مهر اعلام می‌کنند که علیرغم داشتن پیش قرارداد، هنوز نمی‌دانند که مجددا چه مبلغی اضافه‌تر باید پرداخت کنند، گفت: پس از اینکه دستور‌العمل سوم افزایش قیمت مسکن مهر ابلاغ شد به هر حال مشخص شد که متقاضیان چه مبلغی را قبلا پرداخت کرده‌اند و چه مبلغی را مجددا باید پرداخت کند.

وی اضافه کرد: آنچه که در حال حاضر به دنبال آن هستیم این است که در حال رایزنی با سازندگان هستیم، تا اگر بتوانیم حتی متری 1000 تومان از قیمت مسکن مهر کاهش دهیم تا به متقاضیان مسکن مهر کمک کنیم.

وی ادامه داد: این اقدام در حجم بالا می‌تواند به نفع متقاضیان باشد، چرا که اگر حتی 1000 تومان در هر متر کاهش یابد در یک واحد مسکونی 100 متری 100 هزار تومان کاهش خواهد یافت

*سرعت ساخت و ساز کند نشده است

ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود سرعت ساخت و ساز مسکن مهر در شهر پردیس کند شده است و حتی برخی از واحدهای مسکونی در فاز 5 به حال خود رها شده‌اند و تنها برخی از واحدهای کنار جاده به شکل نمادین تکمیل شده‌اند، گفت: سرعت ساخت و ساز مسکن مهر در یک بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل بالاتر رفته است و می‌توانم با قاطعیت بگویم که سرعت کار سازندگان مسکن مهر افزایش یافته است.

به گفته وی، در فاز 8 و فاز 11 سرعت ساخت و ساز بالا رفته است و حتی در فاز 8 سرعت ساخت 15 درصد رشد کرده است.

وی افزود: در مورد فاز 5 مبنی بر اینکه واحدهای مسکونی کنار جاده تکمیل شده و مابقی واحدهای مسکونی داخل فاز 5 به حال خود رها شده‌اند، نیز باید بگویم تا آنجایی که بنده اطلاع دارم هیچ واحدی در این فاز تحویل متقاضیان نشده است

مدیرعامل شهر جدید پردیس ادامه داد: در فاز 5 شهر پردیس انجمن انبوه‌سازان ساخت واحدهای مسکونی را به 15 شرکت تحویل داده است و هر شرکت نیز 5 تا 8 بلوک را به شرکت‌های انبوه‌ساز تحویل داده است و حال اینکه واحدهای مسکونی کنار جاده تکمیل و تحویل شده و واحدهای مسکونی داخل فاز به حال خود رها شده است، تصور نمی‌کنم درست باشد.