کدخبر: ۱۰۱۷۷۸ لینک کوتاه

تحویل واحدهای مسکن مهر پرند به شرط خوش حسابی 

به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در دو ماه اخیر متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پرند درمجموع ۹۵ میلیارد تومان به حساب ها واریز کرده اند. بنابراین هم به خوش حساب ها و هم به بد حساب ها پاسخ داده می شود،همچنین باقی مانده واحدهای مسکن مهر پرند در پنج اولویت به متقاضیان واگذار می شود.

به گزارش " اقتصاد نیوز" باران هاشم‌زهی گفته است با توجه به این‌که در دو ماه اخیر رویکرد جدید را در شهر پرند عملیاتی شده‌است ، با اقبال مناسبی از سوی متقاضیان مسکن مهر روبرو بوده‌ایم.
به گفته وی،‌ در فراخوان برای تکمیل آورده، متقاضیان بیش از 95 میلیارد تومان به حساب‌های خود بر اساس اعلام شرکت عمران واریز کرده‌اند و این موضوع در تسریع روند ساخت و تکمیل پروژه‌های مسکن مهر داشته است.
مدیرعامل شرکت عمران پرند گفت: در بلوک 60 واحدی 15 متقاضی آورده را واریز کرده‌اند و 45 نفر دیگر این کار را انجام نداده‌اند، چاره‌ای جز این نداریم که افراد خوش‌حساب را در بلوک‌های تکمیل شده تجمیع می‌کنیم. به‌عنوان مثال 60 نفر از خوش‌حساب‌ها در یک بلوک می آوریم.
هاشم‌زهی افزود: واحد افرادی که همکاری نمی‌کنند در مراحل بعدی که آورده را تکمیل می‌کنند، تحویل می‌شود. ما می خواهیم هم به خوش‌حساب‌ها و هم به بد حساب‌ها پاسخ دهیم.
وی در باره این که بسیاری از متقاضیان پیش‌قرارداد داشته تعیین تکلیف نشده‌اند و واحد آنها نیز مشخص است،گفت: این افراد در بلوک‌های دیگر در همان طبقه جابجا می‌کنیم، چون همکاری نکرده‌اند.
به گفته هاشم‌زهی شاید در این رابطه با مراجع قانونی دیگر هماهنگی صورت گیرد . فرض کنید بخش خصوصی است، بخش خصوصی (انبوه‌ساز) وقتی واحد را می‌سازد، پیش‌فروش می‌کند طرف پول را نمی‌دهد. شوخی ندارد می‌گوید واحد تمام می‌شود می‌خواهم بروم دنبال کارم.
هاشم‌زهی ادامه داد: وقتی متقاضی نمی‌خواهد پول بدهد نمی‌توانیم پروژه‌ها را نگهداریم و هر روز هم به مردم ضرر برسد. چهار نفر پول نمی‌دهند چاره‌ای نداریم.
درحال حاضر بسیاری از متقاضیان مسکن مهر پیش‌قرارداد واحد خود را دریافت کرده‌اند که در آن بلوک، طبقه و واحد مشخص است و به نظر می‌رسد سیستم مورد نظر برای تفکیک «خوش‌حساب‌ها» و «بدحساب‌ها» باعث تضییع حقوق شهروندی خواهد شد. مسئله‌ای که وزیر راه و شهرسازی همواره از آن به‌عنوان یکی از اولویت‌های کاری این وزارتخانه یاد کرده است.