کدخبر: ۱۰۱۸۰۶ لینک کوتاه

شرایط خرید مسکن مهر برای خانم ها تسهیل شد

شرایط متاهل بودن خانم ها برای دریافت واحد های مسکن مهر برداشته شد و از این به بعد خانم های مجرد بالای ۳۵ سال در صورت واجد شرایط بودن می توانند واحد های مسکن مهر را دریافت کنند. 

به گزارش "اقتصاد نیوز " احمد اصغری‌ مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درامور مسکن مهر به ایسنا گفته است به منظور کمک به خانه‌دار شدن خانم‌های بالای 35 سال، شرط متاهل‌ بودن از میان شروط دیگر واگذاری مسکن مهر حذف شده است.

وی با بیان این‌که برای این افراد داشتن سه شرط دیگر الزامی است، تصریح کرد: خانم‌های بالای 35 سال می‌توانند جزو متقاضیان و ثبت‌نام کنندگان جدید واحدهای مسکن مهر باشند.

متقاضیان واحد‌های مسکن مهر باید دارای حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا یا شهر مادر باشند. همچنین از سال 1384 فاقد هرگونه مسکن یا زمین مسکونی بوده باشند و از تاریخ 22 بهمن‌ماه 57 تاکنون نیز از هیچ امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن مثل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

این در حالی است که پیش‌تر در شرایط خرید واحدهای مسکونی مهر برای خانم‌های بالای 35 سال شرایطی بود که خرید را برای این افراد سخت کرده بود .این زنان باید سرپرست خانوار (زنانی که همسرشان فوت کرده یا زنان مطلقه) بودند ‌.همچنین برخی میگفتند هنگام مراجعه و ثبت‌نام واحدهای میکن مهر با محدودیت تعداد واحد مواجه می‌شوند و برخی شرکت‌های عمران می‌گویند واحد مسکونی به تعداد کافی وجود ندارد.اما اکنون گفته می‌شود شرایط خریدتسهیل شده است.