کدخبر: ۱۰۴۴۴۵ لینک کوتاه

وزیر راه و شهرسازی:

۲۰ هزار میلیارد بدهی دولت صفر می شود

در لایحه خروج از رکود پیش بینی شده دولت حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی خود به پیمانکاران را از طریق انتشار اوراق بهادار صکوک اجاره یکجا پرداخت کند.

به گزارش «اقتصادنیوز» وزیر راه و شهرسازی بارها به پرداخت بدهی پیمانکاران اشاره کرده بود و حال بر پرداخت بدهی پنج هزارمیلیاردی آنها تاکید کرده و گفته است: در لایحه خروج از رکود پیشبینی شده دولت حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی خود به پیمانکاران را از طریق انتشار اوراق بهادار صکوک اجاره یکجا پرداخت کند.

این در حالی است که از نخستین روزهای روی کار آمدن دولت یازدهم، آخوندی بر پرداخت بدهی پیمانکاران تاکید داشت و معتقد بود که باید این پرداختها هر چه زودتر انجام شود.

اکنون نیز وزارت راه و شهرسازی به نقل از او آورده است: در لایحه خروج از رکود پیش‌بینی شده دولت حدود 20 هزار میلیارد تومان بدهی خود به پیمانکاران (مربوط به طرح‌های عمرانی) را از طریق انتشار اوراق بهادار صکوک اجاره یکجا پرداخت کند.

 آخوندی با اشاره به اینکه وزارت راه وشهرسازی پنج هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است ابراز امیدواری کرد که با تصویب لایحه خروج از رکود تمام بدهی به پیمانکاران از طریق روش‌های پیشبینی شده پرداخت شود.