کدخبر: ۱۱۱۴۱۶ لینک کوتاه

بر اساس آنچه وزیر راه اعلام کرد

خواب ۱۴۰ هزار میلیارد تومان پول در پروژه‌های راه

وزیر راه وشهر سازی گفت: برآورد هزینه پروژه‌های متوقف شده وزارت راه و شهرسازی برای سال جاری به ۱۴۰هزار میلیارد تومان می‌رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، عباس آخوندی امروز با اشاره به بدهی پنج هزار میلیارد تومانی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران که تاثیر گسترده‌ای بر روی توقف پروژه‌ها دارد، اظهارکرد:اگر با قیمت‌های سال گذشته بخواهیم حجم پروژه‌های متوقف شده وزارت راه و شهرسازی را برآورد کنیم تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد .

وی افزود: اما با قیمت‌های امسال این حجم به ۱۴۰ هزار میلیارد تومان هم افزایش می‌یابد، در حالی که بودجه کل وزارت راه و شهرسازی حداکثر شش هزار میلیارد تومان است که نشان دهنده مشکل جدی در تامین مالی است.

آخوندی با بیان اینکه این مشکلات را نه برای درد و دل کردن که برای چاره اندیشی می‌گویم بیان کرد: اگر این وضعیت تبیین نشود و از آن سرسری عبور کنیم بعد‌ها برای پیدا کردن راهکار مناسب با مشکل مواجه خواهیم شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با بی‌انضباطی مالی گسترده‌ای در دهه گذشته در سطح اقتصاد ملی مواجه بودیم خاطرنشان کرد: این موضوعات در حد کلیات قبلاَ هم گفته شده بود ولی تا به حال جزییات آن تشریح نشده است.