کدخبر: ۱۰۰۰۸۹ لینک کوتاه

شماره گذاری خودروهای داخلی آغاز شد

پلیس راهنمایی و رانندگی شماره گذاری خودروهای داخلی را آغاز کرد؛ با این اقدام قیمت ها در بازار آزاد کاهش می یابد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از ایسنا، پلیس راهنمایی و رانندگی از ابتدای فروردین امسال شماره‌گذاری خودروهای داخلی با استاندارد آلایندگی یورو 2 را متوقف کرده بود.
 
با این حال هیات دولت در مصوبه دهم اردیبهشت امسال زمان ارتقای استاندارد آلایندگی خودروهای داخلی به یورو 4 را ابتدای شهریور ماه تعیین کرد.
 
با صدور مصوبه هیات دولت و ابلاغ آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه مصوبه دولت را به پلیس راهنمایی و رانندگی ابلاغ کرده و به دنبال آن شماره‌گذاری خودروهای داخلی از امروز - سه‌شنبه - آغاز شد.
 
با توجه به تولید 35 هزار دستگاه خودرو در شرکت‌های خودروساز و عدم عرضه آن‌ها به دلیل نداشتن پلاک، آغاز شماره‌گذاری این خودروها و تحویل آن‌ها به مشتریان تاثیر قابل توجهی بر کنترل قیمت‌ها در بازار خودرو خواهد داشت.
 
این در حالی است که در طول یکی - دو هفته اخیر تحت تاثیر توقف شماره‌گذاری و کاهش عرضه، قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد به طور میانگین یک تا دو میلیون تومان افزایش یافته بود.
 
با توجه به افزایش حدود 70 درصدی تولید خودرو در فروردین، پیش‌بینی می‌شود که رشد عرضه خودرو کاهش و تثبیت قیمت این محصولات در بازار را به دنبال داشته باشد.