کدخبر: ۱۰۰۲۴۷ لینک کوتاه

هفته آینده در صحن علنی مجلس:

قرائت گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو

گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی با رویکرد بررسی موانع جدی و بازدارنده در رشد این صنعت تدوین و آماده قرائت در صحن علنی مجلس است.

به گزارش اقتصاد روز، گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی آماده قرائت در  صحن علنی مجلس است.

علی علیلو رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو با اعلام اینکه  بر اساس تبصره 6 ماده 214 آئین نامه داخلی مجلس ارائه و انتشارهرگونه اطلاعات مربوط به تحقیق و تفحص به هرشکل و عنوان از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی و اعضای هیأت تحقیق و تفحص تا زمان چاپ گزارش جهت قرائت در صحن علنی ممنوع می‌باشد، گفت: جزئیات نتایج این گزارش بعد از قرائت در صحن علنی مجلس اطلاع رسانی خواهد شد.

تحقیق و تفحص از صنعت خودرو، در آبان سال 91 و با رای نمایندگان مجلس کلید خورد و در اسفند 91 نیز هیات تفحص در کمیسیون صنایع با انتخاب 15 عضو تشکیل و از 6 مهر 92 به صورت رسمی کارش را آغاز کرد.

 تحقیق و تفحص در 4 اسفند 92 به اتمام رسیده و گزارش آن رسما به اطلاع رئیس و اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی رسیده است و گزارش نهایی آن هفته آینده در مجلس ارائه خواهد شد.

: رویکرد اصلی تحقیق وتفحص آسیب‌شناسی صنعت خودرو است و تلاش  دارد  موانع جدی و بازدارنده در رشد این صنعت را شناسایی و در جهت رفع مشکلات، پیشنهادات لازم را ارائه کند.