کدخبر: ۱۰۰۲۸۹ لینک کوتاه

ضرر ۶۹۰ میلیون دلاری شرکت خودروسازی آمریکا

شرکت خودروسازی کرایسلر آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی بیش از ۶۹۰ میلیون دلار ضرر کرد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از شینهوا، طی ماه های گذشته شرکت خودروسازی فیات ایتالیا، اقدام به خرید باقی مانده سهام شرکت خودروسازی کرایسلر آمریکا از اتحادیه کارگران خودروسازی آمریکا کرد.

این شرکت که تا چند ماه پیش بخش قابل توجهی از سهام کرایسلر را در اختیار داشت با این اقدام تمام سهام این شرکت را در اختیار گرفت تا بتواند سیاست های مورد نظر خود را در کرایسلر اجرایی کند.

اما علی رغم افزایش 23 درصدی درآمد این شرکت و رسیدن آن به حجمی معادل 19 میلیارد دلار، و همچنین افزایش 10 درصدی فروش خودروی کرایسلر، این شرکت نتوانست 1 تا 2 میلیارد دلار هزینه های ناخواسته خود را جبران کند.

کرایسلر در سه ماهه نخست سال جاری بالغ بر 690 میلیو.ن دلار ضرر کرده است و یکی از علل این ضرر اقدام فیات در خرید باقی مانده سهام کرایسلر اعلام شده است.

علی رغم این ضرر، کرایسلر همچنان برای سال جاری سودی معادل 2.3 تا 2.5 میلیارد دلار را پیش بینی می کند و کل درآمد خالص این شرکت در سال جاری را معادل 80 میلیارد دلار تخمین زده است.

اگرچه از هفته گذشته تحویل خودروی کرایسلر 200 آغاز شده است ، اما به نظر نمی رسد ورود این خودرو به بازار بتواند تا قبل از سه ماهه سوم سال جاری تأثیر قابل توجهی بر درآمد این شرکت آمریکایی داشته باشد.

کرایسلر در حال حاضر سومین شرکت بزرگ خودروسازی ایالات متحده محسوب می شود و طی همین مدت بالغ بر 621 هزار خودرو در بازار بفروش رسانده است.