کدخبر: ۱۰۰۲۹۴ لینک کوتاه

جنرال موتورز آمریکا برای ۳ میلیون خودرو فراخوان داد

شرکت آمریکایی جنرال موتورز برای حدود ۳ میلیون خودروی ساخت خود به دلیل نقص فنی در سیستم چراغ عقب فراخوان داد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از رویترز، شرکت آمریکایی جنرال موتورز برای حدود 3 میلیون دستگاه خودروی ساخت خود در سطح جهان فراخوان داد.

این خودروها به دلیل نقص فنی در سیستم چراغ عقب فراخوان شده اند. پیش بینی می شود این فراخوان بیش از 200 میلیون دلار برای بزرگترین شرکت خودروساز آمریکاست هزینه در بر داشته باشد.

شورلت مالیبو، پونتیاک جی 6 و ستوران آئورا از جلمه خودروهایی هستند که این نقص را دارند و از سوی سازنده خود فراخوان شده اند. بیشتر خودروهایی که این نقص را دارند در آمریکا فروخته شده اند به طوری که از مجموع 2.99 میلیون خودروی فراخوان شده 2.7 میلیون دستگاه در آمریکا تردد می کنند.

جنرال موتور در این باره اعلام کرد فراخوان مذکور در پی تمرکز بیشتر این شرکت بر روی موضوع ایمنی خودروها انجام شده است. این شرکت در اوایل سال جاری میلادی نیز برای 2.6 میلیون خودروی ساخت خود به دلیل نقص فنی در سیستم سوئیچ فراخوان داده بود.

مجموع خودروهای فراخوان شده از سوی این شرکت از ابتدای 2014 تاکنون به 12.8 میلیون دستگاه رسیده است. این در حالی است که جنرال موتورز در پنج سال قبل از آن به طور مجموع برای 9 میلیون دستگاه خودرو فراخوان داده بود.

بر اساس این گزارش از 2.99 میلیون خودروی فراخوان شده در این مرحله،‌ 201 هزار خودرو در بازار کانادا،‌ 1200 دستگاه در مکزیک و 76 هزار دستگاه در خارج از آمریکای شمالی به فروش رسیده است.

وجود نقص فنی در سیستم چراغ عقب تاکنون منجر به بروز 13 تصادف شده که در نتیجه آن دو نفر زخمی شده اند.

در پی فراخوان جنرال موتورز برای حدود 3 میلیون خودروی ساخت خود،‌ ارزش سهام شرکت مزبور در بورس نیویورک 1.7 درصد کاهش یافت و به 34.33 دلار رسید.