کدخبر: ۱۰۰۳۹۷ لینک کوتاه

اختلاف قیمت کارخانه و بازار خودروها کاهش می یابد

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: با افزایش تولید و عرضه خودرو تفاوت بین قیمت کارخانه و بازار خودروها کاهش می یابد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از ایسنا احمد نعمت‌بخش اظهار کرد: در حدود یک‌ماهه ابتدایی سال به دلیل متوقف شدن روند شماره‌گذاری سواری‌های یورو2 قیمت خودروها در بازار آزاد افزایش یافت.
او با بیان اینکه افزایش تفاوت بین قیمت کارخانه و بازار خودروها به دلالی و واسطه‌گری در این حوزه دامن می‌زند، خاطرنشان کرد: البته خوشبختانه با آغاز شماره‌گذاری و افزایش عرضه، شاهد کاهش قیمت خودروها در بازار آزاد هستیم.
دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: راهکار اصلی برای کنترل بازار آزاد خودرو، تعیین قیمت کارخانه در حاشیه بازار است. در آن صورت تعهد می‌کنیم قیمت فعلی خودروها در بازار آزاد نیز کاهش یابد.
او افزود: با از بین رفتن تفاوت بین قیمت کارخانه و بازار آزاد انگیزه دلالان و سودجویان برای ورود به این حوزه از بین رفته و شاهد تعدیل قیمت‌ها خواهیم بود.
نعمت‌بخش با بیان اینکه هم‌اکنون به دلیل وجود تفاوت بین قیمت کارخانه و بازار شاهد پر شدن سریع سایت فروش خودروسازان هستیم، تصریح کرد: بخشی از این خریدها مربوط به انگیزه‌های سوداگرانه است که البته خودروسازان نیز هیچ راهکاری برای شناسایی خریدارانی که خودرو را به قصد فروش مجدد در بازار آزاد می‌خرند، ندارد.