کدخبر: ۱۰۰۵۰۷ لینک کوتاه

آب پاکی سخنگوی دولت روی دست خودروسازان

افزایش قیمت خودرو منتفی شد

امروز محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت آب پاکی را روی دست خودروسازان ریخت و هرگونه افزایش قیمت خودرو را خلاف سیاست دولت و شورای رقابت اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از تسنیم، از همان روزهای آغاز سال جدید مباحث مختلفی مبنی بر افزایش قیمت خودرو از سوی مسوولان و البته شرکت‌های خودروساز مطرح شده است اما این موضوع با اختلاف نظرهایی همراه و همچنان در شورای رقابت به‌عنوان متولی تعیین دستور العمل قیمت‌گذاری خودرو در دست بررسی است.

هفته گذشته نقل قول‌های مختلفی مبنی بر تصمیم شورای رقابت در افزایش 5 تا 20‌درصدی قیمت خودرو مطرح شده بود که رضا شیوا به‌عنوان رئیس شورای رقابت با تکذیب موافقت این شورا با افزایش 5 تا 20‌درصدی قیمت خودرو گفته بود: شورای رقابت هیچ‌گونه موافقتی مبنی بر افزایش قیمت خودرو نداشته است و جلسه‌ای که برگزار شده، تنها در حد کارشناسی بوده است و حتی بنده نیز در جلسه چهارشنبه حضور نداشتم.

رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه این شورا هنوز برای تغییر قیمت خودرو به نتیجه نرسیده است، می‌گوید: قیمت خودرو همچنان با فرمول قبلی مصوب در سال 1392 است و بر اساس اعلام قبلی شورای رقابت پابرجاست و البته خودروسازان مدارک خود را به‌صورت مرتب به شورا ارائه می‌دهند ولی این به‌منزله افزایش قیمت خودرو نیست.

پس از اظهارات رئیس شورای رقابت درباره عدم افزایش قیمت خودرو، امروز محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در رابطه با افزایش قیمت خودرو به خبرنگاران گفته است: همان‌طور که قبلاً دولت و شورای رقابت نیز اعلام کردند، دولت با افزایش قیمت خودرو مخالف است و شورای رقابت نیز هر افزایش قیمتی را تکذیب می‌کند.

بدین ترتیب و با توجه به سخنان امروز سخنگوی دولت می‌توان به این نتیجه دست پیدا کرد که افزایش قیمت خودرو در شرایط فعلی منتفی است.